İranlı Saylav, Tahran’daki askeri başkaca patlama olduğunu doğruladı

İran’dan ürün özne “khabaronline” adlı internet sitesine konuşan Tahran Mebus ve bozuk Kıvrılma Muhafızları Ordusu komutanlarından Kevseri, Tahran’daki Malik-i Eşter Askeri Üssü’nde 1 Orak Ayı’da patlama olduğuna dayalı haberleri doğruladı.

TRT Haber’in haberine bakarak saldırının ülkede terör örgütü kabul edilen Halkın Mücahitleri Örgütü mensuplarınca düzenlendiğini kaydeden Kevseri, “Dışarıdaki ajanlar bu kabil operasyonları yapmazlar zira duyu ve düzenlilik güçlerimizin gözetimi altında olduklarını bilirler. Buna karşılık muhtelif vaatlerle devlet içerisindeki ajanlarını kullanırlar.” dedi.

Kevseri, saldırının iki umum yapımı patlayıcı ile gerçekleştirildiğini belirterek, “(1 Temmuz) Cuma akşamı karanlıktan faydalanarak, hatta iki vurgun halk yapımı bomba patlattılar ve bunu kaydettiler.” ifadesini kullandı.

Tahran’da düzlük alan Inhina Muhafızları Ordusuna ilişkin Malik-i Eşter kışlasında 1 Temmuz gecesi arka arkaya patlamalar yaşandığına dair görüntüler toplumsal medyada kayran bulmuş ve saldırıyı Halkın Mücahitleri Örgütü üstlenmişti. İranlı yetkililer ise konuyla ilgili açıklama yapmamıştı.

Yeni varyantlar çabukça yayılıyor: Aşılar güncellenecek mi?

 

Para Şişkinliği dönemlerinin yıldızı para hisseleri

 

Bölük fiyatlarında rekor artım

 

Share: