İngiltere’bile tarihi nema artırımı beklentisi

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ DUYUM SERVİSİ

İngiltere Model Bankası’nın, Fed ve ECB’nin Old Albion’birlikte süratle küsurat enflasyonla uğraş ika liderliğini arkasından, bu hafta 27 yıldaki bildirme iri repo artışını yapması bekleniyor. Dalan bankası yetkililerinin antrparantez, BoE’nin geçtiğimiz on yılda sağladığı 895 milyar sterlinlik (1,1 trilyon $) desteğin bire bir kısmını sona erdirme stratejisi hakkında henüz aşkın ilim açıklamaları bekleniyor.

Vezneci şefi Andrew Bailey ve meslektaşları, fiyatların bu sene %2 hedefinin az çok üzerine çıkarak %11 artabileceği konusunda uyardılar. Mürekkep Krallık Format Bankası, sair bankaların, özellikle serencam iki toplantısında repo oranlarını toplamda 1,5 temel puan artıran ABD Dalan Bankası’nın gerisinde kaldığından bile keder duyuyor. BOE amacıyla Nema artırımları, bu sene dolar karşısında %10 sakıt sterlin değerini de destekleyecek.

Londra’daki HSBC Bank Plc kıdemli ekonomisti Liz Martins, “Şişkinlik resmi şanlı ölçüde kötüleşti ve tarz bankasından mevrut sinyaller masada 50 temel puanlık bire bir ürem artışını gösteriyor ve henüz delimsirek olmaya amade olduklarını gösteriyor” dedi. 

Bloomberg analistlerinin ana senaryosu ise BoE’nin şubat ayına kadar faizleri %2,75’e çıkaracağı yönünde. Kararın 4 Ağustos öğlen saatlerinde çıkması bekleniyor.

İngiltere’birlikte ‘ulaşım’ krizi

 

İngiltere’dahi işletmelerin ekonomiye güveni 1 yılın dibinde

 

İngiltere’de umum harcamalarında kısıtlamaya gidiyor

 

İngiltere’üstelik enflasyon yüzdelik 10’a yaklaştı

 

Share: