Gram altında yükseliş sürüyor

Güzeşte ons fiyatına koşut ayar kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1,4 artışla 1.032 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, eskimemiş güne bile yükselişle başlamasının peşi sıra saat 10.15 bakımından önceki kapanışının yüzdelik 0,2 üzerinde 1.034 liradan iş görüyor.

Bir dakikalarda çeyrek 1.698 lira, cumhuriyet bile 6.940 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, güzeşte yüzdelik 1,5 derece kazanmasının arından şu dakikalarda 1.791 dolar seviyesinde ufki seyrediyor.

Analistler, KÖLE Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’ı ziyaret etmesinin arkası sıra gündeme gelen jeopolitik risklerden bindi bulan kızıl fiyatlarının bugün KÖLE’üstelik açıklanacak istihdam verileri öncesinde rahat bir azimet izlediğini bildirdi.

ABD’da açıklanan ikinci çeyrek tahaccüm verisinin maharet resesyona işaret etmesinin peşi sıra makroekonomik verilerin öneminin arttığını nâkil analistler, zaman yayımlanacak istihdam raporundaki tarım dışı istihdam, aylakçılık oranı ve ortalama saatlik kazançlar verilerinin strateji edileceğini söyledi.

Çevre beklentilerine göre, ekincilik dışı istihdamın 250 bine yavaşlaması, aylakçılık oranının yüzde 3,6’da çakılı kalması ve sayı farkı saatlik kazançların maaş yüzde 0,3 artması öngörülüyor.

Analistler, ustalık açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların destek, 1.790 doların dayanım konumunda bulunduğunu kaydetti.

A1 Capital Envestisman bülteninde, ‘Gram Zer’üstelik güzeşte alıcıların esasen güçlendiği görülürken, geri %1.35 derece kazanımı ile 1032.18TL’den kapanış gerçekleşti. Yükseliş eğiliminin gücünü koruduğu görülürken, beceri göstergelerde de fazlalık sürüyor. Gelişmemiş mehil bile balaban direnç noktaları yerine gördüğümüz 1033 ve 1042 TL seviyelerine andıran Gram Zer’de gelişmemiş vadeli hareketin tıpkı trende dönebilmesi açısından 1042 TL direncinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Ters halde kar satışları deli dolu olacaktır. Bu nedenle kullanılmamış pozisyonlar üzere 1042TL direncinin geçilmesini bakmak yararlı olacaktır. ‘ denildi

İnfo Yatırım Foreks bülteninde, ‘Haftaya 1764 seviyesinden başlayan ons değerli, hafta boyu gösterdiği aşamalı yükselişleriyle, haftanın son prosedür gününde haftaya ser seviyesinin üstünde fiyatlanıyor. Evvel 1764 seviyesinden açılan zer esrar, haset 1791 seviyesinden tamamlayarak, yüzdelik 1,50’nin üstünde artma sergiledi. Dün piyasalar ABD kanadından gelen İşsizlik maaşı başvurularını ve aut ticaret açığı verilerini takip etti. İşsizlik başvuruları 260K seviyesinde gelerek Son Teşrin’dan beri arz efdal seviyeye mümasil seyrediyor. MEMLUK Dış Ticaret Açığı ise yılın esasen beri en düşük seviyesine geldi. İhracatın yüzdelik 1,7 artması ve ithalatın yüzdelik 0,3 düşmesiyle Aut Tecim Açığı 79,6 milyar dolar kendisine gerçekleşti. MEMLUK Hat Bankası New York, toptan tedbir zincirleri üzerindeki baskının Temmuz ayında, geçmiş yılın ocak ayına bakarak arz bağan seviyeye gerilediğini bildirdi. Ayrıca Fed Üyesi Mester esbak verdiği demeçte, gelecek olan kazançlı verilere bakarak ilkgüz kocaoğlan nema oranlarını belirleyeceklerini söyledi ve enflasyon yüzdelik 2 hedefine geldiğinde ürem indirimleri gerçekleşebilir dedi. Bugün gözler altın yatırımcıları açısından önemini koruyan ve ÇAKER’nin Ilkgüz ayı üzere uygulayacağı Nema politikası üzere tıpkı o kadar çok öneme ehil olan Tarım Dışı İstihdam verisinde olacak ve beklenilenin altında gelecek olan bilgelik durgunluk endişesini elan dahi artıracaktır. bu buut altın metalde istek yaratabilir. Haber TSİ 15:30’birlikte açıklanacak. Olgun ile toptan bazda kaba hareketlenmeler yaşanabilir. XAUUSD grafiğini teknik namına inceleyecek olursak 1807 – 1825 – 1840 seviyeleri dayanım noktaları namına; 1785 – 1773 – 1755 seviyeleri ise bindi noktaları namına izleme edilebilir.’ denildi.

Dolar 18 teklik sınırında

 

Cümbüş tüketimi 12 ayın zirvesinde

 

Share: