Gidiş Geliş sigortasında indirim

Korona virüs nedeniyle trafik sigortasında ara sıra şirketler bereketli sürücülere nazik indirimler yapmaya başladı.

TAKSİT SAYISI ARTIRILDI

Konuyla ilişik açıklamalarda bulunan İSAD ( İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği ) Fahri Başkanı Turusan Bağcı, “Korona virüs salgını ile alay malay sigorta sektöründe güneş tacı virüs ile ait tedbirler alınmaya başlandı. İlk adına gidiş geliş sigortasının taksit sayısı artırıldı. “dedi.

ŞİRKETLER İNDİRİME GİTMEYE BAŞLADI

Pandemi döneminde çok sayıda vatandaşın araçlarını garajında tuttuğunu belirten Bağcı,”Salgın zımnında vatandaşların çok dışarı çıkmıyor olması zımnında hasar sayısında bir tenakus meydana geldi.

Hal hakeza olunca trafik sigortasında tafsilatlı yıllardan beri oluşan beis grafiği, kişmiri geçmeye başladı. Bu nedenle sigorta şirketleri bu branşlarda kar açıklamaya başladı. Açıklayan karlarla beraber gidiş geliş sigortası ve kaskoda birçok şeriklik indirime gitmeye başladı.” dedi.

YARI YARIYA AZALDI
İyi çoban ile ateş sürücü arasında farkın her an açıldığını belirten Bağcı, ” İyi sürücü tıpkısı sene önceki trafik sigortasına 1000 TL öderken bu sene 500-600 liralık gibi ayrımsız cirim ödemeye başladılar. Bu sürecin bu şekilde birkaç ay henüz bitmeme edeceğini durum ediyoruz. ” dedi.

Share: