Galibiyet Partisi lideri Beklenti Özdağ’dan siyasa kulislerini birbirine katacak sözler: Yavaş’ı tasfiye etmeye hazırlanıyorlar

Yengi Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin Amasya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Galibiyet Partisi’nin kullanılmamış kurulmasına rağmen Türk siyasetinde koyu izler bıraktığını ve gündemi belirlediğini söyledi.Partilerinin tıpkısı yıl geçmiş kurulduğunu ve ayrımsız milletvekili bulunduğunu tamlayan Özdağ, “Ayrımsız birlikte önemli mefret partiler var milletvekili sayısı açısından. Mıy mıy siyaset yapıyorlar, biz bunlara zerrin mugayeret diyoruz. Yani zerrin sendika kabil, soluk sendika kime çalışır işverene meşgul. Bu mugayeret üstelik kime çalışıyor, iktidara çalışıyor.” dedi.

“EKSIKSIZLIK KILIÇDAROĞLU YAPMACIKLI ADAY”

Özdağ, Merzifon’de dahi partisinin ilçe başkanlığındaki toplantı sonrası ilçedeki sivil sosyete kuruluşlarını ve esnafı mülakat etti, daha sonra benzeri tesiste partililerle bire bir araya geldi. CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Özdağ, şunları kaydetti: “Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, fake aday namına, yapmacikli aday kendisine Erdoğan’ın gine kazanmasının önünü açmaya çalışıyor. Yüz binlerce yabancıya yurttaşlık veriliyor, seçimlerde görüş bürümek üzere. Bakıyorsunuz Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ‘Bizde bütün rakamlar var’ diyor. Hile söylüyor. Dalavere söylüyorsun Kemal Mir. Sende hep rakamlar yok.”

“YAVAŞ’I TASFİYE IKA HAZIRLIĞINDALAR”

Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini savunan Ümit Özdağ, “Ancak altılı ganyan masa artı ayrımsız yedisiyle bu konuda sunma ufak bir kadem atmama ayrıca Mansur Yavaş’ı tasfiye etme hazırlıkları içerisinde.” diye konuştuShare: