Evinin sultanları filede buluştu

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilen ‘Evinin Sultanları’ projesi çerçevesinde Münevver Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde familya hanımları ve etkin kadınlar filede buluştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın seçme yaştan insana müteveccih düzenlediği projeleri Işıklı’üstelik de korkulu özden bitmeme ediyor. Spor, bireyin namına güven duygusunu geliştiren, yabanlık gelişmesini sağlayan, dosdoğru tıpkı maltalık sürmesine müzaheret fail şanlı tıpkı hareketlilik bilinirken, kişinin sporu sevmesi ve spora teşvik edilmesi üzere eksiksiz imkanlar seferber ediliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı yoluyla 81 ilde hayata geçirilen ‘Evinin Sultanları’ projesi çerçevesinde Kültürlü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde ocak hanımları ve etkin kadınların, ağır ezgi fiziki aktivite alışkanlığının kazandırılması üzere Germencik ve Koçarlı ilçelerinde projede kayran düzlük takımlar için Germencik 80.Yıl Spor Salonunda voleybol müsabakası düzenlendi. Germencikli kadınlar ile Koçarlılı kadınlar ortada hukuk içerisinde sabık müsabaka öncesi yapılan seremonide Germencik Karı Uçan Top Takımı, Koçarlı’dan mevrut Kadın Voleybol Takımını çiçeklerle karşıladı.

Müsabakada yarışan kadınlar ülfet içerisinde güzeşte müsabakadan kıran haddinden fazla memnun olduklarını, kendilerine bu imkanı sağlayan ilkin Ziyalı Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Germencik ve Koçarlı Kaymakamlarına teşekkür ederek, artık de bu turnuvaların devam etmesini kâm ettiklerini anlatım ettiler.

Müsabaka sonrasında sporculara madalyaları arz edildi. – AYDIN

Share: