Evcil otodaki serencam ilim

Teknoloji ve Endüstri Bakanı Mustafa Varank’ın geride bıraktığımız hafta içerisinde fitilini, cisim zımni halde uğrunda çektirdiği fotoğrafla ateşlediği Türkiye’nin otomobilinden bire bir ayrıntı daha geldi.

İlk paylaşılan fotoğrafta sadece farların aydınlatması görünüyorken, aynı ahir dönme otomobilin silüetinin elan bariz olduğu, aynalarının ve tavan hatlarının gözüktüğü ayrımsız ışık yayınlandı.

Bugün saat 14.30’bile yapılan paylaşımda ise otomobilin  önden görüntüsünün motor ızgarasıyla olan görünümü paylaşıldı. Motosiklet ızgarasının üzerinde düzlük kayran örge ise Uygulayım Bilimi ve Endüstri Bakanı Mustafa Varank’ın yaptığı paylaşımda düz alan “lale” ile örtüşüyor.

Zaman paylaşılan fotoğrafta domestik otomobilin motosiklet civar kısmının daha berrak olduğu gözüküyor. Farlarının konumlandırılması, motosiklet ızgarasının biçimi ve keskin hutut aracın saldırgan bir SUV modeli olacağının aritmetik edilmesine sebep veriyor.

Ayrıca fotoğrafa henüz mufassal bakıldığında motor ızgarasının biçiminin lale biçiminde olduğunu fark ediyorsunuz. Bu detayı Mustafa Varank, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda dahi gösterdi.

RESMİ TANITIMA 2 PERIYOT KALDI!

Tanıtımın olacağı 27 Fasıla tarihinden önceki Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu resmi içtimai medya hesabından temas ahit evcil otomobille alakalı bire bir teferruat paylaşacak. Evcil otomobilin tanıtılacağı önce modeli kompakt yani C segmentinde kayran düz aynı SUV olacak. Neşelilik motoruna sahip olacak otomobilin 400-450 km menzili olacağından hezel ediliyor.

Yerel otomobilin tasarımını dünyadaki genişlik büyük araba markalarıyla etkin Pininfarina yaptı. Pininfarina Ferrari’den Cadillac’a, Cadillac’tan Hyundai’ye degaje aynı kamera ağına sahip.

ÜRETİM 2020 YILINDA

Evcil otomobilin istihsal tarihi ise tanıtımdan bir lahzada sonradan kaçınan. Türkiye’nin Otomobili homologasyon ve asayiş testlerini seri üretime geçmeden tamamlayacak. Tam bu testler tamamlandıktan bilahare otomobilin üretimine 2022 yılında başlanacak.

Share: