CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Torun, Konya’da partililerle buluştu Açıklaması

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, Konya’dahi partisinin el başkanlığında partililerle tıpkısı araya geldi.

Torun, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı ve Adana Saylav Burhanettin Keder ile partisinin Konya İl Başkanlığında planlı matbuat toplantısında, şehremaneti ve örgütlerini daim mülakat ederek, fikir alışverişinde bulunduklarını belirtti.

İzmir’de CHP’li Belediyelerde Tarım Çalıştayı yapacaklarına değinen Torun, çiftçilere şüphesiz ulama sağlanacağı ve gelirin bittabi artırılacağı üzere konularda düzentileme yapıldığını söyledi.

Torun, gelişigüzel sene belediyelerin, yerel yönetimlerin yaz ayında 3 ay kesintilerinin yapılmadığını hatırlatarak, “Bu sene maatteessüf hala kesintiler bitmeme ediyor. Belediyeler vatandaşlara yer mehabetli hizmeti götürücü, bir numara derecede hizmet götüren birimler. Her yıl yaptığınız kadar bu sene da kamu belediyeler üzere, 1391 şehremaneti amacıyla bu kesintileri hiç değilse yılbaşına büyüklüğünde yapmayın, belediyeler dahi bu süreçte abat benzeri dem alsın.” diyerek konuştu.

Sorunlara hal uydurmak üzere çalışmalara bitmeme edeceklerini anlatan Torun, “Sorunların çözümü sandıkta. Yapılacak ilk seçimde inşallah bu yapıyı sandıkta yeneceğiz ve halkın iktidarını kuracağız. Bizim bunu yapabilecek gücümüz var. Bu ülkenin sorunlarını biliyoruz, bu sorunları çözecek hem sermaye birikimimiz, hem adam birikimimiz, hem bilgelik birikimimiz var.” ifadesini kullandı.Share: