Bakırköy Zeytinlik Halk Pazarında yıkım gerginliği

Bakırköy Belediyesi mülkü kendine ait olan Zeytinlik Umum Pazarı ile ilişik depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yadımlama kararı verdi. İçerisinde müstecir olarak balık restoranlarının ve balıkçıların olduğu alana gelen polis ekipleri tahminî 4 çevrim ilk pazarın elektrik, akarsu ve doğal gazını kesti. Sabah saatlerinde pazara gelişim makineleri ile tekrar mevrut polis ekipleri pazarın ortasında küsurat otoparktaki taşları ile madun yapıya ilişik kablo ve boruları uzaklaştırmak istedi.  Çevik bilek polisi birlikte çevrede asayiş önlemi aldı.

Zabıta ekipleri ile pres sahipleri ortada sözlü ağız dalaşı yaşandı.  Yavuklu ağız dalaşı büyüyünce çatışma daha çok. Gerginliği araya giren acar bilek polisi sonlandırdı.  Karara itiraz fail ve pazarın depreme dayanabilen olduğunu öne süren esnaf duruma tepki gösterdi. 

İş yeri sahibi Atilla Turaman, “Mahkemelerin yürütmeyi tevkif kararı olmasına rağmen hukuksuz tıpkı şekilde dükkanlarımız mühürlenmek istenmektedir.  Buradaki gerekçeleri buranın depreme dayanıklı olmadığı. Zat şirketlerinden burayla ilgilendiren depreme çelimsiz raporu verildi.

Tığ aynı üniversiteden depreme dayanıklıdır raporu aldık. ” diyerek konuştu.  34 senedir pazarda esnaf olduğunu dile getiren Vedat Hoşgörülü, “Haksız, hukuksuz şekilde bizi buradan görmek istiyorlar. Elimizde mahkemenin ve teknik üniversiteden aldığımız raporla burası depreme dayanıklıdır. Tevkif kararı almışızdır. Ona karşın üzerimizdeki alçak baskının altında inliyoruz.

Belediye burayı yıkmak istiyor. 34 senedir ruhsatlı olan yerlerimizin ruhsatlarını iptal ettik dediler.  Dükkanlarınızda cevaz yok ‘gidin destur alın’ diyorlar.Ruhsat ahzetmek üzere birlikte ‘hayatiyet, akarsu, doğal gaz olması gerekiyor diyor ‘ müsaade.  Bunları 3 dönme önceki kestiniz hepsini. Zaman birlikte dükkanlarınıza dokunmayacağız. ‘Ortayı sökeceğiz’ diyor.” diyerek konuştu.  Zabıta ekipleri hisse senedi yerlerine ruhsatsız oldukları gerekçesiyle abece astı.

İstanbul’da vergi operasyonu: İtirafçılar, zabıtaları suçladı!

 

Uluslararası Araba Fuarı’nda polis krizi

 

Diyarbakır’da sayrılarevi birlikte silahlı cidal!

 

Share: