Ayda arz beş altı 20 bin liraya deneyimsiz eleman aranıyor

Dünyanın bildirme adlı otel zincirleri, pandemi sonrası seyahat taleplerini karşılamakta zorlanınca işçi arayışına girdi. İspanya merkezli 110’dan çok ülkede Mercure, Ibis ve Fairmont kabil markaları işleten Accor firması, dünya çapında 35 binden çok iştirakçi açıkları olduğunu açıkladı.

Nakız böyle olunca dip dozaj oteller, kalifiye işçi aramayı bırakıp, tecrübesi antrparantez özgeçmişi birlikte sıfır çalışanları işe almaya başladı.

Kovid-19 süresinde birçok gezi firması ve ötede otel, işçi çıkarımı yaparken, işten ayrılan çoğu birey kafasız dönmediğini amacıyla turizm sektörü durumdan ters etkilendi.

‘ALTI SAATLİK EĞİTİM VERİLİYOR’

Sözcü’birlikte düz kayran habere göre, Accor’un İcra Oturmuş Başkanı Sebastien Bazin, Tren Ekonomik Forumu’nda verdiği röportajda, Avrupa’nın yeryüzü nazik otel işletmecisi Accor’un sektörde daha evvel çalışmamış kişileri işe ahzetmek üzere sınama girişimlerine başladığını söyledi.

110’dan aşkın ülkede Mercure, Mısır Turnası ve Fairmont kadar markaları işleten Accor’un dünya çapında 35 bin çalışana ihtiyacı olduğu vurgulandı.

Accor, Fransa’daki şubelerinde gençleri ve göçmenleri işe almaya başladığını açıklarken, yıpranmamış işe alınanlara şeş saatlik terbiye verildiğini ve işi öğrendiklerini söyledi.

“BİRÇOK ÇALIŞAN DİĞER SEKTÖRLERE TAŞINMAYA KARAR VERDİ”

Personel sıkıntısı, İspanya ve Portekiz’dahi de etkisini gösterdi. İngiliz Daily Mail gazetesi, bu iki ülkede dahi balaban tıpkısı müteharrik sıkıntısı olduğunu açıklarken, Avrupa’nın anlayışsız kalanına göre, henüz faziletkâr sevap, ücretsiz konaklama, ikramiye ve sağlık sigortası kadar avantajlar sunulduğu belirtildi.

İspanyol otel işletmecisi Melia’nın CEO’su Gabriel Escarrer Madrid’üstelik gazetecilere verdiği demeçte, “Birçok müteharrik başka sektörlere taşınmaya karar verdi, bu yüzden sıfırdan tıpkı endüstri kuruyoruz. Hizmet Etmek üzere ülkemize gelen göçmenlere dahi kurumsal destekleri olmadığı için okazyon veriyoruz’ dedi.

ARZ BIR IKI 200 DOLAR MAHIYE

İspanya’üstelik pandemi sonrası 200 binden çok işçi açığı olduğu kaydedildi. Portekiz’da bile alelhusus turizm sektöründe yeryüzü bir iki 15 bin çalışana daha ihtiyaç olduğu açıklandı.

Resmi verilere göre, İspanya’üstelik barlar ve restoranlar önceki çeyrekte iştirakçi ücretlerini benzeri önceki yıla bakarak yaklaşık yüzdelik 60 artırdı. İspanya, turizm sektöründe hizmet etmek üzere ülkelerine geleceklere ayda sunu az bin 200 dolar yani 20 bin TL ödeneceğini açıkladı.

Bitişik Portekiz’bile, tarz bankası ve Millî İstatistik Enstitüsü aracılığıyla yapılan ayrımsız ankete bakarak, büyüklük dışından gelen işçilerin maaşlarında yüzde 7’lik bir artış olması bekleniyor. Portekiz’üstelik gitmek isteyenlere ayda 881 euro yani 15 bin 500 TL üzere bir ecir ödeneceği açıklandı.

Almanya tıpkı sektöre henüz kapılarını açıyor

 

Almanya havalimanlarında yoğunluğu halletmek üzere Türk çalışanlara yöneldi

 

Havacılık sektöründe balaban kargaşa

 

Share: