Akaryakıtta tavan eşit uygulaması sona eriyor

Andırın’birlikte kaporta tamiri ve açacak pentür ustası olan Aytekin Selanikli, 20 yıl evvel arkadaşının ricası üstüne oğlunun maket arabasını tamir etti. Maket arabayı muhip Selanikli’ye benzeri müddet sonradan arkadaşı tamirat ettiği arabayı armağan etti. Aldığı hediyenin ardından Selanikli’de maket araba hobisi başladı.

Gördüğü yerlerde satın aldığı maket arabaları önceki ilk evinin vitrininde biriktirmeye başlayan Selanikli, şalter sayısı artınca hususi sergen yaptırdı. Aradan sabık 20 sene içre Selanikli, 500 araçtan oluşan maket makine koleksiyonu yaptı.

Evinin duvarına yaptırdığı raflarda sergilediği maket arabalara bugüne kadar 50 bin TL harcayan Aytekin Selanikli, herhangi bir hafta arabalarının tozunu aldığını söyledi.

Koleksiyonunu satmayı hiç düşünmediğini tabir fail Selanikli, araç sayısını 1000’e çıkarmayı hedefliyor.

“TORUNLARIMA BIRAKACAĞIM”

Aytekin Selanikli, “Evimin bire bir köşesine kaşkariko ve sergen yaptırdım. Haftada 1 arabaları çıkartıp temizliyorum, bana balaban beğeni veriyor. Bu koleksiyonu muktedir olmak için 50 bin TL civarında servet harcadım. 20 yıldır biriktirdiğim bu koleksiyonu satmayı kesinlikle düşünmüyorum. Koleksiyonumu torunlarıma bırakacağım ve bu üstelik onlara bırakabileceğim yeryüzü iyice miraslardan birisi olacak” dedi.

Van Gogh’un özel koleksiyondaki Montmartre resmi ilk defa görüntülendi

 

Çinli bankerin kirli para koleksiyonu

 

Yazlık derlem depoda kaldı! İkinci kapatma listesi

 

Share: