Adanaspor’dan çarkıt kalecisi Goran Karacic ile ilgilendiren izah Açıklaması

Spor Göt 1. Küme ekiplerinden Adanaspor, sözleşmesini tek yanlı fesheden eski kalecisi Goran Karacic ile alacakları üzerine anlaştıklarını duyurdu.

Kulüpten yapılan yazılmış açıklamada, Karacic’in sabık sezonun ikinci yarısında alacaklarını elde edemediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshettiği belirtildi.

Futbolcunun süreçteki davranışlarının ve toplumsal iletişim araçları paylaşımlarının strateji edildiğine saha sunulan açıklamada, “Futbolcunun sözleşmesini feshettikten sonra konsol oyunlarından birini oynarken bu sezon alıntı olduğu takımı seçmesi toplumsal medyaya yansımıştı. Loda bitmeme ederken bir futbolcunun bu şekilde sözleşmesini feshetmesi hayatın süssüz akışıyla bağdaşmayacak nitelikte aynı davranıştı.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, için hukuki proses başlatma kararı alınan Karacic’in kulüple anlaştığı bilgisine düzlük verilerek, şunlar kaydedildi:

“Kulübümüz oyuncuyla ait FIFA’ya türel ve kanuni başvurusunu başlatma sürecindeyken, ilgili aktör kulübümüze başvurmuş, yolsuz aktarma yaptırımıyla karşılaşmamak hesabına cereyan etmiştir. Bildirme sonunda ilişkin futbolcu sabık seneki alacaklarından vazgeçmeyi öneri ederek ve cezai yaptırımı da kabul ederek kulübümüzle anlaşmıştır. İlgili süreçler bitmeme ederken kulüp menfaatleri gözetilerek taraftarımıza ara sıra konularda vukuf akışı sağlayamamaktayız. O bölüm kulübümüzü baskı duruma sokma namına yapılan amal, oyuncunun davranışları ve hele toplumsal medyadan ayrıksı takımı seçerek oyun oynaması hususlarını taraftarımızın takdirine bırakıyoruz.”

Share: