Zenginler yoksullardan henüz ince yaşıyor

Northwestern Üniversitesi’nde yapılan bire bir araştırma zenginlerin yoksullara göre henüz ince yaşadığını ortaya koydu. Daily Mail gazetesine göre, Illinois’deki Northwestern Üniversitesi’nden araştırmacılar, 25 sene süresince BENDE’deki 5 bin 400’den fazla insanı izleyerek, servetleri ve yaşamlarıyla ilişik verileri analiz etti.

Sayı Farkı yaşı 46 olan katılımcılara ilgilendiren bilgiler 1994 ile 1996 yılları beyninde toplandı ve 2018’bile tahminî beşte birinin öldüğü öğrenildi.

Araştırmacılar, artırım edilen seçkin 36 bin sterlinin (49 bin dolar) 24 yılda ölüm riskini yüzdelik beş oranında azalttığını ortaya koydu.

Amerikalı Tabipler Birliği Dergisi’nde (JAMA) yayınlanan araştırmanın saksı yazarı Dr. Eric Finegood, “Bulgular, ince bire bir yaşamın anahtarlarından birinin, size henüz gani hizmet, yiyecek ve soluklanmak üzere elan çok ant sağlayacak ait sağlık yararlarında yatabileceğini gösteriyor” dedi.

Dr. Finegood, dirimsel eşitsizliğini azaltmaya müteveccih hükümet politikalarının umumi can üzerinde afiyet açısından koca yararları olacağını bile söyledi.

Zenginlerden haşat krediye çevik

 

Share: