Zaman gruplarının Kovid-19’a yakalanma riski farklı benzer

Hastalığın tedavisi ve önlenmesine konusunda cerrahi müdahale son hemen devam ederken yıpranmamış tür korona virüsün karakteristiği üzerine araştırmalarda çokça farklı katmanlarda ilerliyor.

Avrupa’nın mütenevvi ülkelerinden 120’den fazla araştırmacının yürüttüğü aynı himmet dem grubunun Kovid-19 hastalığına yakalanma ihtimalini etkileyebileceğini ortaya koydu.

MedRvix sitesinde yayınlanan ancak elan hakem incelemesinden geçmeyen makaleye bakarak İspanya ve İtalya’dan 1610 hastalanmış ve 2205 nefis taharri grubu ile yapılan çalışmada A pozitif soluk grubuna ehil hastaların teneffüs yolu rahatsızlığı hayat ihtimalinin yüzdelik 45 daha çok ve 0 grubu hastaların ise yüzdelik 35 henüz az riski olduğu tayin edildi.

Dem grubunun SARS hastalığına yakalanma oranında etkin olduğunun tayin edilmiş olduğunu önce klinik raporların bile Kovid-19’da böyle bire bir format olduğuna meni ettiğini tamlayan araştırmacıları özlük sonuçlarının bile bu tahminlere benzerlik genişlik ettiğini vurguladı.

Hastaların çoğu ya belli belirsiz semptomlarla atlatıyor ya de araz göstermiyor

Beniz otuz binden fazla kişinin hayatını kaybettiği Avrupa’dahi sunu çok etkilenen ülkeler İngiltere, İtalya ve İspanya olurken korona virüs tespit edilen hastaların balaban bir kısmının belirtileri ya haddinden fazla hafif gösterdiği ya dahi hiç göstermediği tespit edildi.

Ölüm oranı teneffüs yollarıyla ilgilendiren akut rahatsızlıkları olanlar ortada efdal olurken sebebi isimsiz tıpkısı haddinden fazla nedenden periferi ölüm hadiseleri yaşandığı dökme makalede hastalığın ağır sıklet seyrettiği hastalarda kronik ten rahatsızlıkları, obezite, diyabet ve hipertansiyon kabil başka mesail olduğu vurgulandı.

Bu gözlemlerin Kovid-19 hastalığının patolojisi ile ilgli hipotetik bulgular olduğunu vurgulayan Oslo Üniversite Hastanesi’nden Tom Karlsen ve İspanya, İtalya ve Almanya’daki araştırmacılardan oluşan ekibi bunu büyütmek üzere kalıtım bilimi araştırı yaptıklarını belirtti.

Normalleşme sürecinde Bakan Adam verileri açıkladı

BBC’den Türkiye’ye övgü: Alınacak dersler var

Müstevli ırkçılığı artırdı, gitmeyin

Normalleşirken kazanmamız gereken kullanılmamış alışkanlıklar

Share: