Yıldızlarda saklı yazı şoku!

Saklı Yazı mal borsalarıyla ve şirketleriyle barışma yapıp, teferruatlı süredir saklı yazı servet reklamları işleyen ünlülerin piyasadaki çöküşle birlikte sessizliğe gömülmesi dikkat çekti. Matt Damon, Reese Witherspoon ve Gwyneth Paltrow üzere ünlüler, riskleri vurgulamadan saklı yazı servet yatırımlarını heveslendirme ettiği amacıyla tenkit topluyor.

NBA’deki Philadelphia 76ers’tan basketçi Joel Embiid, saklı yazı mal sitesi Crypto.com’un “Atılganlık süreçtir” sloganının kullanıldığı reklamda oynamıştı. Saklı Yazı paradaki çöküşün peşi sıra şehir, Embiid’le iletişime geçilip firmayla ilişkisi üzerine görüşülmesine izin vermedi.

Esasen tıpkı sitenin sabık sene çıkardığı reklamda oynayan adlı aktör Matt Damon da sessizliğini koruyanlardan. Hollywood yıldızı, reklamda saklı yazı mal teknolojisini havacılık ve uzay uçuşu teknolojisindeki gelişmelerle kıyaslamıştı.

AÇIKLAMA YAPMIYORLAR

Crypto.com’un, Amerikalı Millî Ayak Topu Ligi’nin (NFL) herhangi bir sene planlı şampiyonluk maçı Super Bowl üzere bu yılki reklamında oynayan basketbolcu LeBron James dahi hiçbir açıklama yapmadı.
Aralıkta içtimai medyada “Kripto mihman olarak burada” mesajı paylaşan Reese Witherspoon ve Bitcoin’in güzeşte yılki benzeri kampanyasında adını kullanmasına izin veren Gwyneth Paltrow de rastgele yorum yapmadı.

Twitter’üstelik 17 milyon takipçisi olan ve köpeklerine Crypto ile Ether adını veren Paris Hilton dahi yorum taleplerine karşılık vermedi.

Saklı Yazı borsası FTX’le anlaşması olan tenisçi Naomi Osaka’nın temsilcisiyse değerlendirme isteklerini, sporcunun “yurtdışında olduğunu ve temas etmek için makul olmadığını” söyleyerek cevapladı.

“KRİPTO PARA HAKKINDA FİKRİMİZ NAMEVCUT”

FTX’in Super Bowl reklamında düzlük kayran ünlü komedyen Larry David ve reklamın yönetmeni Jeff Schaffer, kripto borsalarındaki çöküşle ilgili açıklama yapan biricik düet oldu.

Schaffer, saklı yazı piyasasındaki çöküş hakkında söyleyecek tıpkı şeyleri olmadığını belirterek, “Bize yüz kere anlatılmasına karşın kripto paranın şüphesiz çalıştığına dair hiçbir fikrimiz olmadığı üzere maalesef durumla ilişkin ekleyecek aynı sözümüz bulunmayan. Kripto paramız bulunmayan ve piyasasını bile strateji etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

AKADEMİSYENLERDEN UYARI

Şikago Üniversitesi’nden Giovanni Compiani, ünlülerin kripto parayı motivasyon etme şekillerini eleştirerek, “Hep buna soy parasını yatırıyor. Saklı Yazı paranın reklamını yapanlar, beklenen karşıt senaryolar hakkında henüz kategorik davranmalı” dedi.

Syracuse Üniversitesi’nden Beth Egan ise “Yaptıkları hareket bu. Onlar adlı ve imge haiz bire bir şeyin reklamını yapmaları için kendilerine para teklif edildi. Matt Damon evet birlikte Reese Witherspoon’un yerinde olsaydım, hakeza tıpkı şeyin içine girmeye dair istekliliğimi sorgulardım” ifadelerini kullandı. (İndependent Türkçe)

Bitcoin sahiplerinin @’ı uymazlık etti

 

Bitcoin kritik seviyeyi zorlamaya bitmeme ediyor

 

Bitcoin’birlikte sert düşüş

 

Share: