‘Yeşil sevimsiz savaşta’ sigortacılar makro racon oynayacak

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

İngiliz bankası Lloyds yoluyla yayınlanan tıpkısı rapora göre, parçalanmamış dünyada abuhava değişikliğiyle mücadeleye yönelik hedefler belirlenirken, yaşanacak jeopolitik iklim gerilimleri, “yeşil soğuk savaşa” kere açabilir. Bu savaşta ise sigorta şirketlerine mehabetli bir görk düşüyor. Raporda toptan abuhava değişikliğini analiz etmek için üç senaryo ele alınıyor. Bu üç senaryo, işbirliği ve politik riskler, lüks anarşi ve “abuhava blokları” ortada rakiplik kendisine belirleniyor.

Lloyds Umumi Heyet Başkanı Bruce Carneige-Brown jeopolitik riskler ve uluslararası komuniteler arasındaki gerilimlerin, iklim değişikliğiyle mücadeleyi karmaşıklaştıran ayrımsız unsur olduğunu söylüyor. Carneige-Brown, “şirketlerin önümüzdeki kat için global liderlerden ve diplomatik anlaşmalardan bel beklediğini biliyoruz. Andak aynı zamanda şirketlerin bu intikal döneminde önderlik rolünü üstlenme sorumluluğunun bulunduğunun de farkındayız” dedi.

Devamında, “Lloyds’un gücünü, toptan olarak işbirlikleri dayamak ve henüz sürdürülebilir benzeri dünyayı tür kılan sigorta ürünleri görüntülemek için kullanıyoruz” ifadesini kullandı. Insurance News’mağara haberine bakarak tabir yüksek hedeflerin enerji geçişi sürecini hızlandırmak için muktezi olduğunu ortaya koydu. Ayrımsız zamanda yatırımların teknolojik arızalar ile siyasal ve asayiş riskleri gibi değişkenler için himaye sağlayan sigorta poliçeleriyle güvence altına alınabileceğini belirtti.

Raporda, “bu nedenle arsıulusal ve domestik sigorta şirketlerinin yenilenebilir mühendisliğin risklerini yıpratıcı ve yatırımların devamlılığını ve güvenliğini sağlayan poliçeler ortaya koyması üzere heybetli aynı okazyon var” dendi. Tabir, Singapur ve elan sonradan Endonezya’ya devir enerjisi aktarımını sağlayacak Avusturalya-Asya hattına dikkat çekerek, bunun faziletkâr hedefler taşıyan uluslararası bir proje olduğunu ve erke geçişi amacıyla ehemmiyet taşıdığını belirtti.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre Hindistan hükümeti birlikte Ortadoğu, Cenup Asya ve Güneydoğu Asya hatlarını bir araya getirecek ayrımsız garaz üzerinde çalışıyor. Sigorta sektörünün, bu soy projelerin bitmeme edebilmesi için oynaması müstelzim majör bir racon var. Bu projeler, rapora bakarak, “gelecekteki uluslararası dostluk amacıyla mehabetli bire bir asıl ve işbirliği ile lehçe barışı sağlayacak”. Değişen Güçler: İklim İşbirliği, Rekabet ya birlikte Kaos başlıklı ifade, Cambridge Üniversitesi Risk Çalışmaları Merkezi işbirliği ile hazırlandı.

‘Yeşil soğuk savaş’ senaryosunda ise ülkeler dünyanın önde gelen güçleri etrafında birleşerek iklim blokları oluşturuyor. Bu şekilde bloklar beyninde erke, teknoloji ve ahzüita payı konularında bire bir rekabet ortaya çıkıyor. Rakiplik ise yatırımların ve inovasyonun yükselmesini sağlıyor. Rapora bakarak ‘yeşil soğuk savaş’ üç senaryodan en beklenen olanı. Fakat önümüzdeki dolaşma, hangi senaryo ya bile senaryoların gerçekleşeceğini gösterecek.

Credit Suisse’ ye 45,5 milyar dolarlık ödence

 

Merkez Bankası’ndan celi tezkere!

 

Rusya’dan, İngiltere’nin yaptırımlarına alın “aksiyon dünyasına çevik” yorumu

 

Share: