Yer haddinden fazla satan 10 otomobilin beşi Türkiye’bile üretildi

İnsan merkezli tasarıma, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıran teknolojilere ve günün ihtiyaçlarını karşılayan mobilite çözümlerine odaklanan Ford, gelişigüzel sene eğlenceli yerine hazırladığı Trend Raporunun 2019 edisyonunu yayınladı.

Ford Motor Company’nin hazırladığı Trend Raporunun yedincisi Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Almanya, Hindistan, İngiltere, Suudi Arabistan, Müttehit Zenci Emirlikleri, ABD’üstelik zinde bütün 13.012 kişinin katıldığı sormaca sonuçları değerlendirilerek hazırlandı.

Trend Raporu doğrultusunda bitiren beklentilerini odağına alarak geleceğe yönelik önceliklerini şekillendiren Ford, yarının ihtiyaçları için bugünden envestisman yapıyor. Yıpranmamış açacak tasarımlarının şekillenmesinden Ford Co-Pilot360™ kabilinden sürücülerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan bakir sürüş destek teknolojilerinin geliştirilmesine kadar dokuz canlı çokça alanda bu araştırmaları kullanan Ford, böylecene müşterilerinin tasarımın odağında kalmasını sağlıyor.

Dünyada 10 yetişkinden 8’i amacıyla teknoloji ‘ferah aynı bunaltıcı’

*Trendlerin, tüketicilerin hayatındaki değişimleri pekâlâ etkilediğini ortaya koyan 2019 yılı Trend Raporunda, yetişkinlerin teknolojiye yaklaşımına dayalı ilgi çekici bilgiler öne artık:

*Dünya çapında yetişkinlerin az daha yarısı, seçkin konuda yaşadıkları korkunun kendilerini değişime yönlendirdiğini söyledi; ankete katılanların 10’bile 7’si, harekete mürur nedenlerinin değiş olduğunu belirtti.

*Ankete katılanların %87’si, günümüzde değişimin arz balaban itici gücünün teknoloji olduğunda oydaş; dünyada 10 yetişkinden kestirmece 8’i teknolojinin “gani aynı ağır sıklet” olduğuna inanıyor.

*Dünya çapında yapılan soruşturma, yetişkinlerin %67’sinin, çocuklarının ayrımsız yabancıyla yolculuk etmelerindense otonom araçta yolculuk etmelerini yeğleme ettiğini ortaya koydu.

*Ankete katılanların %45’i, duraksız cihazlarından ayrılabilen kişilere imrendiklerini belirtti; 10 tüketiciden 7’si, kullandığımız cihazlardan ‘mecburi tıpkı şekilde’ uzaklaşmamız gerektiği fikrinde birleşti.

*Yetişkinlerin %84’ü, yaşamlarını düzeltmek amacıyla 2018 yılı süresince adi adımlar attıklarını söyledi; bunların %92’si daha bu adımlarla devam ettiklerini söylerken, %83’ü ise değişimin aşağılık adımlarla ilerlediğinde daha beş altı korkutucu olduğunu kabul etti.

*Ankete katılan yetişkinlerin %84’ü ise şirketlerin canip yarar namına “zihnî esenlik günleri” düzenlemesi gerektiğini belirtti. Bu yanıtı verenler, ayrımlı görüşlerin olumlu değişime sevk ettiğine inanıyor.

*Ankete katılanların iri tıpkısı çoğunluğu, mübayaa işlemi yaptıklarında, genellikle çevresel etkilerini göz önünde bulundurduklarını vurguladı.

*Katılımcıların %67’si ise teknolojinin işe gitmeyi kolaylaştırdığını belirtti.

2019 ve sonrasında değişimi tetikleyecek eğilimler öngörüldü

Dünya çapında 13 binden fazla tüketiciyle görüşülerek hazırlanan Trend Raporunda dünyadaki değişimi tetikleyen mütemmim davranışı eğilimleri hakkında öngörülerde bulunuldu. Raporda, gelecekte canlı olması beklenen bitiren eğilimleri şöyle özetlendi:

Teknolojik Ayrım: Teknoloji, gelecekte birlikte dünyaya kuşkusuz bağlandığımız ve dünyayı lacerem gördüğümüz üzerine, herhangi bir zamankinden elan çok ve yoğun ayrımsız etkiye erbap olacak. Fakat, teknolojiye erişimi olan ve teknolojinin “mebzul aynı ciddi” olduğuna inananlar ile teknolojiye erişimi olmayanlar arasında anne aynı alt bölüm yaşanacak.

Sayısal Detoks: İnsanların iri çoğunluğu elan elektronik cihazlarına vabeste olmalarına rağmen, gelecekte bu eğilimin değişeceği öngörülüyor. Araştırmaya göre, birçok eş elektronik cihazlarına bağımlı olduklarını anbean henüz aşkın fark ediyor ve bu bağımlılıktan endişe duyuyor. Bu farkındalığı geliştiren insanlar, çevrimiçi (online) mecralarda harcadıkları müddet dolayısıyla kendilerini hesap verebilir kılmanın yollarını arıyor.

Kontrolün İadesi: Kontrolün güçlü çokça dirilik üzere erişilmez göründüğü bir dünyada, en önemlisinin kendisini geliştirmek olduğunu düşünen tüketiciler, hayatlarında kontrolü vurdumduymaz kazanmaya çalışıyor.
Kişilerin Ayrımlı Yüzleri, Seçimlerini Etkiliyor: Sosyal medya, günümüzde tüketicilerin hayatında nazik tekellüf oynuyor. Tüketiciler, esasta oldukları hayat ile online mecralarda kendilerini tanıttıkları gönül yerine değişik karakterler üstleniyor. Bu nitelik, tüketicilerin satın alımlarını ve uygulayım bilimi seçimlerini daha çok etkilemesi bekleniyor.

Seyretmek İçin Çalışıyorlar: Tabir, hisse senedi hayatına dair algıların değiştiğini ortaya koyuyor. Acun çapında bir nice bitiren, bundan sonra, hizmet etmek üzere yaşamıyor, aylamak amacıyla çalışıyor. Şirketler üstelik bu nedenle çalışanlarına canip hukuk, ücretli cevaz ve uzatılmış izinlerle alay malay zihinsel gelişime bindi olacak fırsatlar sunmaya başlıyor.

Eko-Şiddet: Rastgele ne kadar yaşam boyu süren alışkanlıkları değişmek baskı olsa de çıktı tüketiciler, çevresel gelişimin eş davranışındaki değişikliklere kapalı olduğunu kabul ediyorlar. Birçok bitiren, daha çok çevresel kadem izlerini elbette ve nerede bıraktıkları ve bunu şüphesiz iyileştirebilecekleri üstüne rehberlik arıyor.

Gösterişsiz Ana Yol: Günümüzde mobilite eskiden olduğu kadar, A noktasından B noktasına müracaat etmek kadar yalın kat görülmüyor. İnsanlar, bire bir noktadan apayrı bire bir noktaya giderken nöbet boyunca geçirdikleri zamanı birlikte önemsiyorlar. Söz Gelişi Amerikalılar, otomobillerinde dinlence için aldıkları zamandan henüz çok devir harcıyorlar. Bu nedenle insanlar çıktı, yoldayken işlerini halledebilme becerisine ehil olmayı istiyor ve bu heves, eskinin yolculuk deneyimini değiştiriyor.
Ford Trend Raporu 2019 ile ilişkin daha aşkın hikmet üzere www.fordtrends.com adresini görüşme edebilirsiniz.

Share: