Yatırımcılar metaverse donanımlarına akın ediyor

Goldman Sachs Global FX ve EM Stratejisi Koca Direktörü Zach Pandl’a göre Bitcoin, yatırımcıların sayısal varlıkları elan fazla benimsemesiyle zer yatırımlarının bire bir kısmını çekmeye devam ederek 100 bin dolar seviyesine çıkabilir.

Goldman, Bitcoin’mağara ortalık değerinin 700 bilyon doların biraz altında olduğunu tahmin ediyor. Bu, kurumun Bitcoin ve altından oluştuğunu belirttiği “derece hıfız pazarının yüzde 20’sini oluşturuyor.

Yatırıma akıllıca altının değerinin ise 2,6 trilyon dolar olduğu adisyon ediliyor. Goldman Sachs Küresel FX ve EM Stratejisi Adam Direktörü Zach Pandl’a bakarak Bitcoin’mağara “ayar hıfız uzlaştırıcı” pazarındaki payı önümüzdeki beş sene süresince “hipotetik yerine” yüzde 50’ye yükselirse, fiyatı yüzdelik 17 veya yüzde 18’lik bütün almanak nema ile 100.000 doların biraz konusunda çıkabilir.

Sabık yıl kestirmece yüzde 60 değer kazanan Bitcoin, bu sabah 46 bin dolar seviyelerinden muamelat görüyor. Piyasa değerine bakarak yer şişman sayısal yaşayış olan Bitcoin, kasım ayında 69.000 dolara yaklaşarak rekor kırdı ve 2016’dan bu yana yüzdelik 4,700’den aşkın arttı.

amma velakin Goldman’ın notunda Bitcoin’mağara natürel kök kullanımının kurumsal adaptasyon konusunda engeller oluşturabileceği değerlendirmesine birlikte yer verildi. Bitcoin uzun zamandır sayısal değerli kendisine anılıyor.

Altına yapılan eleştiriler Bitcoin için dahi gündeme geliyor: Getiri veya algı ödemiyor ve henüz geleneksel varlıkların performansını taklit etmiyor. Savunucuları, Bitcoin’in kızıl üzere, fiktif servet birimlerinin sistemik yerine kötüye kullanılmasına cebin siper görevi gördüğünü söylüyor.(Bloomberg)

Goldman Sachs: Para Şişkinliği yüzdelik 40’ı öşür

 

Melania Trump, Bitcoin’i övdü

 

Bitcoin 2022’nin ortasında 100 bin dolara yükselebilir

 

Share: