Yargıtay’dan boşanma davaları amacıyla yüce karar

Yargıtay 2. Ahbaplık Dairesi, silinen belgeleri idraksiz getirmeye yarayan programı eşinin telefonuna kurarak elde ettiği iletişim içeriklerini boşanma davasına tutamak adına sunan kişinin açtığı boşanma davasının kabulü kararını bozdu.

Antalya’da canlı tıpkısı çiftten ayvaz, şüphelenmesi üzerine eşinin cep telefonuna silinen kayıtları kavrayışsız getirmeye hadim aynı izlence yükleyerek izlem etmeye başladı. Bire Bir müddet sonradan eşinin ayrıksı erkeklerle görüştüğünü ve dünyaevi birliğinin temelden sarsıldığını belirten erkek, metrukiyet davası açtı.

Yerli mahkemece açtığı sorun reddedilen emanet, istinaf yasa yoluna başvurdu. Dosyayı inceleyici Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Hususiyet Dairesi, kadının, güven sarsıcı davranışlarda bulunduğu ve ağız ağıza detone olduğuna orgazm getirerek, erkeğin metrukiyet davasının kabulüne değişmeyen verdi.

YARGITAY KARARI BOZDU

Bu kararın temyiz incelemesini fail Yargıtay 2. Ahbaplık Dairesi ise kararı bozdu. Ofis, müddei erkeğin izlence yoluyla edindiği belgeleri hukuka ters elde ettiğine ve metrukiyet davasında tanıt kendisine kullanılamayacağına karar verdi.

İlk aşama yargılamasında, tanıkların, kadına ilgili kılık ve yazışmaları gördüklerini bildirme ettikleri ama bunun davacı erkekten edindikleri duyuma dair anlatımlar olduğu belirtilen kararda, mahkemeli kadına yüklenen “güven sarsıcı çizgi vakıası”nın ispatlanamadığı rapor edildi.

HUKUKA AYKIRI OLARAK ELDE EDİLEN DELİL NİTELİĞİNDEDİR, DİKKATE ALINAMAZ

Bu yönüyle erkeğin açtığı metrukiyet davasının akseptans edilmesinin falsolu olduğu söylenilen kararda, şunlar düz aldı:

Cep telefonuna yüklenen izlence ile elde edilen müzakere kayıtları, hukuka yeraltı kendisine elde edilen tutamak niteliğindedir. Hukuka mugayir delil, ayıp belirlenmesinde dikkate alınamaz ve bu delil ile kanıtlanmak istenen vakıa alın tarafa şaibe adına yüklenemez. Ayrıca savlayıcı eliyle dosyaya sunulan ve davalıya ilgili olduğu argüman edilen yazışmaların müddeialeyh yoluyla akseptans edilmemesi ve davalı aracılığıyla yazıldığı iddiasının abstre kalması durumunda bu yazışmalar kusur belirlenmesinde dikkate alınamaz.

Türkiye’de evlenmeler ve boşanmalarda çoğalma yaşandı

 

Metrukiyet davasında değişmeyen: Kusurlu eşe nafaka bulunmayan!

 

Bakan Gül duyurdu: Boşanma davalarına aranjman geliyor

 

Ünlü iletişim araçları patronu Murdoch boşanıyor

 

Putin’in kızı boşanma kararı aldı

 

Bill Gates’den boşanan Melinda Gates yardımı bırakıyor

 

Share: