yan etki korkusu ortadan kalktı! Kovid-19 aşılarına çekinmezlik arttı

Yapılan araştırmaya bakarak, dünya genelinde yeni makule korona virüs (Kovid-19) aşılarının başlaması ve aşıların mümkün taraf etkilerine ilişik korkuların ortadan kalkmasıyla birlikte aşılara olan yürek da arttı.

Reuters’a göre yapılan ankette, henüz önceki aşılara olan güvenin oldukça düşük olduğu Fransa, Japonya ve Singapur bile karışma koyulmak amacıyla ankete katılan 14 ülkenin 9’unda telkih yaptırma istekliliği arttı.

Teşrinisani 2020 ile Küçük Ay 2021 arasında gerçekleştirilen ankete bakarak İngiltere aşılamaya yer belirtik mevki oldu. İngilizlerin yüzdelik 77’si aşı yaptıracaklarını ifade etti.

Meğer ülkede Pfizer/BioNTech aşısı onaylanmadan önce Son Teşrin ayında bu kerem yüzde 55 civarındaydı.

İngiltere’deki Imperial College London Toptan Sağlık İnovasyonu Enstitüsü (IGHI) araştırı şirketi YouGov ile işbirliği zarfında, 14 ülkede insanların aşılara yönelik tutumlarına ilgilendiren halkoyu araştırması gerçekleştirdi.

 bahis konusu ankete Avustralya, İngiltere, Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, İsrail, İtalya, Japonya, Hollanda, Norveç, Singapur, Cenup Kore, İspanya ve İsveç’te 13 bin 500’den fazla kişi katıldı.

Dünyada bugüne büyüklüğünde kaç kişiye Kovid-19 aşısı yapıldı?

 

Japonya’birlikte tıpkı kişi koronavirüs aşısı olduktan sonradan hayatını kaybetti

 

Share: