Y kuşağı masraf yapmaktan suçluluk duyuyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

ESIR’de Y kuşağı, X jenerasyonu ve baby boomer’ların cümbüş üzere harcadığı paranın kestirmece üçte ikisini harcıyor. Ancak 1980 ve 2000 yılları beyninde doğan bu soy sop, mülk harcamaktan suçluluk duyuyor. Tetkikat Y kuşağının online ahzüita amacıyla az çok fazla devir harcadığını ve yargılama, doğaç aksata yaptığını gösteriyor. Gine birlikte Y kuşağı bağan bütçeli seçeneklere yöneliyor. Bunun sunu büyük nedenlerinden aynı tanesi dahi bu kuşağın, aksata sonrası nedamet hissetmesi.

Y kuşağı topluluk oldukları birikimlerden birlikte suçluluk sema eğiliminde. Y kuşağına mensup bireylerin %76’sı yaşadıkları ülkedeki hayat eşitsizliğini cesim tıpkısı sav yerine görüyor. X jenerasyonun ise yalnıca %56’sı için bu kapsam sevgili oluşturuyor. ESIR’da karşılaştıkları soylu erki krizler zımnında, Y kuşağı “BENDE tarihin sunma talihsiz kuşağı” yerine görülüyor.

Forbes’un haberinde ise Y kuşağının elan dosdoğru gider ve deneyim yapabilmesi üzere ilkokul kilit etap derlendi.

1. Bütçe oluşturun

Tetkikat Y kuşağının genellikle bütçe yapmadığını gösteriyor. Bu kuşağın baskısız harcama alışkanlıkları ise suçluluk duygusuna bozukluk oluyor. Fakat bütçe ayırmak, mal yönetimi konusunda bireylere ağız tadı sağlayabilir. Oylumlu namına makbul 50/30/20 bütçe sistemine bakarak, aylık gelirlerin %50’si ihtiyaçlara, %30’u isteklere ve %20’si repertuvar ve yatırımlara ayrılıyor.

2. Harcamalarınızda öncelikleri belirleyin

İlk evvel yer çokça gerekseme duyduğunuz ve yeryüzü lüzumlu harcamaların listesini çıkarın. Henüz sonraları satın kabul etmek istediklerinizin listesini oluşturun. Sizin üzere bildirme koca olandan başlayarak tertip yapın. Harcayabileceğiniz gelire topluluk olduğunuzda bu listeye dönerek, sırasıyla harcamalarınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde, birey ve şırakkadak alışverişler yapmaktan kurtulabilirsiniz.

Harcamalarınızı öncelik sırasıyla akdetmek, abes harcamaların dahi önüne geçecek. Unuttuğunuz ve kullanmadığınız fakat ödemesi devam eden üyeliklerinizi gözden geçirin. Evde yapabileceğiniz kahvehane ve aşındırmak kadar harcamalarınızı stabil ve yiyeceklerinizi online peylemek yerine manavdan alın.

3. Envestisman yapın

Spectrum vasıtasıyla yapılan araştırmaya göre Y kuşağı gibi canlı yatırımcılar, işlek yaşayış yönetimi uygulamalarında kaldıraç istimal eğilimi gösteriyor. finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre yatırımcıların, almanak getirisi ise ortalama %10. Bu nedenle seçme ay yatırım hesabınıza kıytırık bire bir tutar aktarsanız da, paranız devir ortamında büyüyecek. Repertuvar yaparak ve yatırımlarınızın büyüdüğünü bilerek, masraf yaptığınızda suçluluk duygusunu sunu aza indirebilirsiniz.

4. Alışverişlerinizi nereden yaptığınıza dikkat edin

Bir Nice araştırı Y kuşağına mensup tüketicilerin satın aldıkları ürünlerin nerede ve şüphesiz üretildiği üzerine alıngan olduğunu gösteriyor. Y kuşağı sürdürülebilir iş pratiklerini ve bu markaların ürünlerini destekliyor. Bu nedenle dahi örneğin iklim değişikliğiyle mücadeleye katkıda bulunan şirketlerin ürünlerini yeğleme ediyor. Henüz sakıncasız tıpkısı sistemi destekleyen ürünleri satın kabul etmek, aksata yaptığınızda yaşadığınız suçluluk duygusunu azaltabilir. Etik alışveriş kararları yüklemek, sosyal fayda da yaratıyor.

5. Servet yönetimi için profesyonel destek alın

Alışveriş sonrasında koyu tıpkısı suçluluk hissediyorsanız, bire bir profesyonelden arkalama almanızın zamanı mevrut tür. Birçok birey bulunan ya birlikte gelecekteki mali durumları konusunda endişe duyuyor. Z kuşağı evet dahi Y kuşağı gibi elan genç jenerasyonlar, bindi kabul etme konusunda elan degaje uslu.

Tosuncuk kendini savundu: Logoda avanak var, banka emreylemek saçma…

 

Akbank’tan ‘Mavi Finansman Eser Paketi’ ile üç ayrımlı yüreklilik ürünü

 

Tüketiciler Rakiplik Kurulunun ukubet kestiği zincir marketlere sav açabilecek

 

Share: