Warren: Kripto paralar finansal eşitsizliği çözemezler

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Saklı Yazı servet kullanarak alışveriş yazmak ayrımsız dönemler berenarı zorlu tıpkı mücadeleyi yanında getiriyordu. Bitcoin’i ifa ara bulucu adına akseptans eden pres sayısı birkaç olduğu kabil, deminden berenarı degaje makbul ödeme sistemleri de bulunmuyordu. Bu nedenle de satıcıyla anlaşarak, anadan görme mal birimleri karşılığında dijital para tadil etmek gerekiyordu. Bu nitelik ise kişilerarası pazarlarda kullanıcıları koruyan aynı bütün olmadığı için riskliydi.

Yalnızca beş altı yıl ortamında, online mecralarda ve metaverse’de bakım ve işaret satın ahzetmek üzere Bitcoin ve Ethereum’u kullanabilir ağıl geldik. Para birimlerinin hesaplanması ise ifa anında yapılıyor. Bitiren işleme icazet verdiğinde, saklı yazı servet asıl zamanlı adına anadan görme mal birimlerine çevriliyor. Satıcılar erdemli volatiliteli saklı yazı nukut hesabına anadan görme servet birimleriyle ödeme alırken, tüketiciler kripto paralarını harcayabiliyor.

Forbes’un haberine bakarak dijital varlık alanında geliştirilen parçalanmamış altyapılar ortada, saklı yazı dostu banka kartları, saklı yazı paraların benimsenmesini yeryüzü hızlandıran ürün oldu. Visa ve Mastercard üzere ifa devleri kişi ağları üstünde kripto paraları destekleyen sistemler geliştirdi. Bu şekilde da kullanıcılarına saklı yazı mülk portföyleri tevlit ve bunları harcamaları amacıyla sakametli ve aceleci aynı şekilde anadan görme para birimlerine atıf imkanı tanıdı. Bu toptan yerine kabul edilen aynı hal değil ve bir nice talih halen kripto paralara alın kaba ve temkinli ayrımsız tekebbür izliyor.

Kâh ülkelerin kanunları vatandaşlarının saklı yazı mülk satın almasını ve satmasını yasaklıyor. Kripto kartları Cezayir yahut Bolivya gibi ülkelerde işlevsiz olsa birlikte, Visa ve Mastercard’ın muteber olduğu ülkelerde bu hizmetler kullanılabiliyor. Mastercard bu yılın evvel dönemlerinde sayısal iktisat üzerine yaptığı açıklamada, şirketin “saklı yazı para kullanımını cümlecik evet dahi referans etme amacı taşımadığı” söylendi. Açıklamada, şirketin “tüketicilerin, satıcıların ve işletmelerin istedikleri kabil dijitalleşmesine imkan tanıdığı” tabir edildi.

Acun çapında milyonlarca tüketiciyi bir tane bire bir kartla ya dahi yegâne ayrımsız uygulamayla saklı yazı paralarını kullanabilecekleri benzeri noktaya getirerek, iki ifa şirketi anadan görme para kurumlarının ifa konusunda tekelleşmesine tansık tıpkısı kıymetlendirme getirdi. Ödeme alanında anadan görme oyuncuların gücü, inovatif sayısal ödeme yöntemlerinin ortaya çıkışından bu yana azalıyordu.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre dev fintek şirketi Square’in Cash App’i rastgele ay 40 milyonun üzerinde hareketli kullanıcıya cemaat.

Analog şekilde Venmo, Revolut ve Wirex üzere dijital cüzdanların dahi degaje arsıulusal kamera tabanları var. Birçok almaşık ödeme platformu, kullanıcıların banka hesaplarını eşleştirerek servet aktarmasına imkan tanıyor. Saklı Yazı dostu Banka kartları bile alelumum bakiyeyi anadan görme dünyalık birimlerinde ve kripto para değerinde gösteriyor. Bu şekilde kullanıcılar ödeme noktasında lüzumlu geleneksel dünyalık birimlerini, ister kripto paralarını kullanabiliyor. gelecekte ise bankalar bu sistemin ağız ağıza dışında kalabilir.

Değeri dolara endeksli stablecoin’lerin kullanımına de demincek bu kartlarla imkan tanınıyor. Bu şekilde anadan görme mal ve saklı yazı mal alanı arasındaki yalpak daralıyor. Bu nitelik ise Bitcoin’in her an dokunaklı kazanmasını sağlıyor. Saklı Yazı banka kartı alanı şimdiden birbiriyle rakiplik eden birçok şirkete karı sahipliği yapıyor. Bu nedenle da şirketlerin kartları amacıyla sunduğu ödüllerin birlikte antlaşma ortamında artması ve kartların desteklediği kripto paraların önümüzdeki sene henüz da çeşitlenmesi bekleniyor.

Fintek sektörünün dönüm noktası

 

Kripto piyasası temsilcileri Meclis’e gidiyor

 

Altcoin’ler 2022’bile portföy yöneticilerinin odağında olacak

 

Share: