Volkswagen’den Torbalı’ya envestisman daveti mektubuna yanıt

Volkswagen Istihsal ve Lojistikten Mesul Umumi Heyet üyesi Dr. Andreas Tostmann, “Çeşitli alternatif lokasyonları, içsel ve haricî beceri kriterleri ve önemli ayrımsız göz çerçevesi içre incelemekteyiz. Karar alınır, alınmaz; teklifinize gabi devir sağlayacağız” dedi

Volkswagen’in olasılı Türkiye yatırımı, serencam dönemde Alman ve Türk basınının haberleriyle gündeme gelirken, TTO Başkanı Abdulvahap Marifet’un Torbalı için davet mektubuna, şirketten yanıt geldi. Şirketin Üretim ve Lojistikten Mesul Umumi Heyet üyesi Dr. Andreas Tostmann, henüz yorum aşamasında olduklarını belirttiği mektubunda, “Bizim amacıyla yararlı olduğunu düşündüğümüz bölgenizdeki yatırım olanakları ve bölgenizin durumuyla ilişkin vermiş olduğunuz bilgelik üzere üstelik teşekkür ederiz. Şu an bulunduğumuz noktada türlü almaşık lokasyonları, dâhilî- haricî beceri kriterleriyle ve önemli benzeri bakış çerçevesi süresince incelemekteyiz. Karar alınır, alınmaz; sizin teklifinize köylü periyot sağlayacağız” dedi. 

Ansız dönüşün kendileri için çok nadir olduğunu belirten TTO Başkanı Bili ise “Torbalı’nın yatırımlar amacıyla cemaat olduğu potansiyeli gelişigüzel fırsatta dile getiriyoruz. Bu katkıyı arttırmak hem üstelik ilçemizin potansiyelini imdi duyurmak için çalışıyoruz” dedi.

Share: