Volkswagen ve Audi sahiplerinin bilgileri çalındı

Volkswagen ve VW’nin çılgın markası Audi, Amerika Bir Devletleri ve Kanada’daki müşterilerin bildirişim bilgilerini ve uzluk numaraları gibi zatî bilgilerini açığa çıkaran siber saldırıya maruz kaldı. Bilgelik ihlali kapsamındaki bu veriler telefon numaralarını, e-posta adreslerini, ocak adreslerini ve gâh durumlarda açacak kimlik numaralarını içeriyor. Şeriklik, ABD’de, genellikle Audi müşterileri yahut ahzüita yapanlar girmek için, ihlalde hele alıngan bilgileri alınan 90 bin kişiye ulaştı.

Haber ihlaline yeterlilik numaraları ve biraz durumda Toplumsal Güvenlik numaraları, VW yahut Audi hesap numaraları ve tevellüt tarihleri ​​karışma. Şirket, çok alıngan bilgileri alınanlara ücretsiz kredi koruması sunuyor.

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ
Volkswagen KUL’den yapılan açıklamaya göre, ihlal, yalnızca ayrımsız Audi veya VW ara bulucu satın almakla ilgili hikmet talip kişilerin verilerini içeriyordu. VW KUL yaptığı açıklamada, “Bunun mevcut veya potansiyel müşterilerimize misil açabileceği rastgele kalem rahatsızlıktan hava üzgünüz. Rastgele ahit olduğu kabilinden, kişilerin kendileri yahut araçları için bilgelik vermelerini isteyebilecek ibret e-postalar yahut sair iletişimler üzere alesta olmalarını öneriyoruz” dedi. 

Volkswagen’dan küresel çip krizi uyarısı

Münih Başsavcısı Audi’yi yapışık yakaladı

Share: