Vebitcoin iddianamesi akseptans edildi

Saklı Yazı dünyalık platformunda hareketlilik yaptığı belirtilen Vebitcoin Uygulayım Bilimi Müşavirlik ve Aut Tecim Çok Ortaklı Şirketi sahibi ve 16 gönül için sorun açıldı.

Muğla’da kripto mal platformu Vebitcoin soruşturması kapsamında tutuklanan şirketin sahibi ve tutuklanmadan yargılanan 16 kişi için sevgili açıldı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kıymetli Yalpak, yaptığı yazılı açıklamada, saklı yazı para platformunda canlılık yürüttüğü kanıt edilen, merkezi Muğla olan Vebitcoin Uygulayım Bilimi Danışmanlık ve Aut Ticaret Anonim Şirketinin geçen yıl 23 Nisan’da faaliyetlerini askıya aldığını açıkladığını hatırlattı.

Çanak Yalayıcı, açıklamanın arkası sıra tıpkısı kısım müştekinin dolandırıldıklarını tez etmesi üzerine Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığını tabir etti.

Soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamenin 14 Aralık’ta Muğla 3. Alçak Ukubet Mahkemesince reddetme edildiği vurgulayan Dalkavuk, açıklamada şunları kaydetti:

İade edilen iddianamedeki eksiklikler doğrultusunda genişletilen anket dosyamızda nekais evet olup, mevkuf keleş İ.B. ve adli taharri tedbiri muteber 16 güç karşı 365 müştekiye yönelik eylemleri nedeniyle 3 Haziran 2022’de baştan düzenlenen iddianame Muğla 3. Korkulu Ceza Mahkemesine gönderilmiş ve mahkemece akseptans edilmiştir.

 

Vebitcoin mağduruna ‘yağma’ davası!

 

Vebitcoin soruşturmasında yakalanan şüpheliler adliyede

 

Vebitcoin soruşturmasında bakir gelişme

 

Share: