Uzun Kovid-19 kadınlarda henüz ayrıntılı sürüyor

Leicester Üniversitesi’nde işyar bilgi insanları, Kovid nâkil ve hastanede otama tutmak zorunda kalanların üçte ikisinden fazlasının halen semptomlar gösterdiğini ortaya çıkardı. Araştırmayı yürüteç Christopher Brightling, “Çalışkan aynı tedavi olmadan, ayrıntılı Covid-19 tafsilatlı vadeli benzeri dava cins” diye, acilen tıpkısı tedavi yöntemi geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Kadınların iyileşme oranı erkeklere göre bağan

Lancet Respiratory Medicine isimli dergide yayınlanan araştırmada 2300’den aşkın insanın verileri incelendi. Araştırmada, “Kadınların erkeklere nazaran iyilik oranı yüzdelik 33 henüz düşük” ifadeleri kullanıldı. Hastalığı çetin bakımda geçirerek iyileşen ve obeziteyle uğraş edenlerde riskin çokça elan yüksek olduğu bildirildi.

soluk darlığı, halsizlik, bezginlik, aymazlık…

Bilgelik insanları, nefes darlığı, halsizlik, bezginlik, aymazlık sorunu gibi rahatsızlıkların sunu sık tanıdık semptomlar olduğunu üstelik vurguladı. Brightling, “Hastaneden taburcu olduktan 1 yıl sonradan dahi bir nice insanda uzun Kovid-19 semptomları görülüyor. Bu insanların idman kapasiteleri azalırken, yaşam kaliteleri de düşüyor” diye tıpkı dakika evvel deli dolu bire bir tedavi bulunması gerektiğini vurguladı.

DSÖ, Pfizer’ın Kovid-19 ilacını kaynak etti

Kovid-19’birlikte pandemi bitti, endemi başladı

Güneş Tacı atlatanlara uyarı: Serencam günlerde tanıdık bu belirtiye özen!

Bili Yerleşmiş Üyesi’nden flaş ‘korona aşısı’ açıklaması!

Avrupa ülkelerinde güneş tacı tedbirleri neredeyse sona erdi

Share: