Üzümü çekirdeği ile tüketin!

KUL Tarım Bakanlığı (USDA), cuma namazı günü yapılan mukayyet açıklamayla okullarda muteber beslenme programının esnetilmesine yönelik iki ayrımlı izlence üzerinde çalışıldığını duyurdu. Açıklamada yeni programın, yemek israfını geciktirmek amacıyla meslek yönetimleri ve aşındırmak servisi firmalarına daha fazla serbestlik sağlayacağı rapor edildi.

Ekol bölgeleri ve yönetimlerinden azık atığı üstüne sık sık uyartı aldıklarını belirten MEMLUK Ekincilik Bakanı Sonny Perdue, “Bize, öğrencilere besleyici ve iştah açıcı yemekler hatırlamak için elan sağduyulu tıpkı esnekliğin gerekliliğini ilettiler. Tığ de dinledik ve demin işe başlıyoruz.” ifadesinde bulundu.

Hamburger ve kumpir baştan menülere girebilir.

yasa teklifi gıda şirketleri yoluyla olumlu karşılanırken tagaddi uzmanları kumpir kabilinden nişastalı yiyeceklerin yeşil sebzelerin yerini alması ve hamburger tarzı yiyeceklerin “çerez” namına sunularak günlük araç programlarına gireceği konusundaki endişelerini dile getiriyor.

KÖLE bozuk first lady’si Michelle Obama’nın 2012 yılında obezite sorunu ve gençlerin şişmanlamasını geciktirmek için başlattığı “Let’s Move!” (Hadi Harekete Geçelim!) sağlıklı dirim kampanyası dahilinde okullarda öğrencilere daha sağlıklı yemekler verilmesi üzere kullanılmamış bire bir düzenlemeye gidilmiş, mevye ve sebze öğrenci menülerine henüz çok vadi almaya başlamıştı.

Kampanya, bala yaşta obezite oranını 2030 yılına büyüklüğünde yüzde 5 seviyesine düşürmeyi hedefliyordu.

Okul Tagaddi Derneği Başkanı Gay Anderson, yürürlükte olan tagaddi standartları umumi yerine kudretli olduğunu fakat kâh kısıtlamaların programa katılımın azalmasına, daha efdal maliyetlere ve israfa kat açtığını söyledi.

Amerikalı Önsezi Derneği: “Çocukların sağlığı riske atılıyor”

Amerikan His Derneği, meslek kemirmek yönetmeliğide esnekliğe gidilmesinin “çocukların sağlığını riske atacağını” kanıt etti.

Dernekten yapılan açıklamada, “Zinde ekol yemekleri, çocukluk çağı obezitesi ve kardiyovasküler sağlığa yardımcı olmakla alay malay, vücut boyu dimdik hâller üzere ayrımsız esas oluşturmaya birlikte havari oluyor” ifadesi kullanıldı.

Share: