Üzüm için sigortanın bütün zamanı

Rusya Bilimler Akademisi’nin ‘Sibirya’dahi Malumat’ isimli yayınına göre, üs organların yapısına sonuç paye yakın üç boyutlu yapay dokular üretildi. söz konusu dokular laboratuvar süresince üç ay yaşayabildikleri gibi, ortalama 5 milimetre boyuta sahipler. Bunun beraberinde marifet insanları, bir yöntem ile adam embriyosu üretmeyi üstelik başardı. 

Karın organellerinin GHE’nin ontogenezin moleküler mekanizmasında meslektaşlar yardımıyla üretimi, araştırı asistanı Tatyana Şnayder aracılığıyla yürütüldü. Şnayder, ürettikleri beyin organelleri marifetiyle us konusunda yürütülecek deneylerin araç boyutundan çıkacağını belirtti. Zira kanı, kafatasının içerisine güvenle saklandığından dolayı önceleri üstünde deneyim fayrap etmek oldukça güçtü.

ZİKA İNCELEMELERİNDE KULLANILABİLECEK

Düzentileme, şizofreni ve Alzheimer kadar zihnî bozuklukların yapı süreçlerini ilgilenmek için de akıbet kademe bereketli bire bir yöntem. Tıpkısı zamanda, 2014 yılında salgına kez açan Zika virüsünün mekanizmasını incelenmesinde birlikte kullanılabilecek. 

Minik beyinleri geliştirecek akla yatkın ortam koşullarını temin etmek selen insanlarının tahminî beş altı ay aldı fakat nihayetinde bahis konusu uygulayım bilimi başarıyla işliyor.

Rusya Ulum Akademisi’nin Sibirya’daki Genetik ve Hücrebilim Enstitüsü (GHE),minik beyinleri ‘Contactin 6′ proteiniyle kodlanan ‘CNTN6′ geninin koca beyninin gelişimi üzerindeki etkisini nezaret etmek için geliştirdi. Zira söz konusu geniş, zekâ geriliğine cemaat birtakım insanlarda çalışmayabiliyor. Araştırmacılar, bu patika anahtar gelişmenin embriyoner evrenin bildirme erken dönemlerinden biri olabileceğini ileri sürüyor. Elde edilen veriler, çocuğun karşılaşması beklenen sağlık sorunlarının tayin edildiği doğum öncesi taraması esnasında de kullanılabilir.

3 boyutlu organeller, tıpkısı anlamda kök hücrelerden üretilen organ dokularının evvel formları. İlk organeller, 2013 yılında Avusturya’de geliştirilmişti. O günden itibaren ise süreç lahzada ilerledi. Vukuf insanları böbrek, uykuluk, akciğer ve retina gibi organların organellerini çoktan elde ettiler. Rusya’da bu bakir teknolojiyi kullanan kısıtlı sayıdaki laboratuvarların birisi da GHE.(Sputnik)

Share: