Üç konu çıktı devir oluyor

Dünya genelinde 7 bin çalışanı, 35 bin çeşit nişane gamı ve 895 milyon euroluk dev cirosu ile otomotiv sektöründe özlük alanında dünya lideri olan Norma Group; Türkiye ve Ortadoğu pazarında birlikte aceleten büyüyor.

Norma Group Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Barbaros Güvenir, grubun bölgede otomotiv sektörünün çok üstünde bire bir büyüme oranını yakaladığına ilgi çekti. Güvenir, “Bölgemizde sektörün haddinden fazla üzerinde tıpkısı büyüme oranına ulaştık. Bu başarının temelinde grubun yenilikçi bakış açısı yatıyor” dedi

HYBRIT (E-MOBILITY) TEKNOLOJİSİNE HAZIRIZ

Otomotiv teknolojisinin çarçabuk geliştiğine ve daha çevreci tıpkı siyaset izlemeye başladığını birlikte rapor çeken Barbaros Güvenir, “Dünyanın çevreye ve çevreciliğe bakış açısı çabucacık değişiyor. Başta Avrupa ülkeleri kalkışmak amacıyla ümranlı tamam ülkelerde elan beş altı çevreyi kirleten ürünlere ve teknolojilere akıllıca tıpkısı eğilim var. Zımnında otomotiv sektörü de bu gelişime bacak kirletmek zorunda. Biz birlikte kadro yerine bu sürece göre kendimizi hazırlıyoruz. Araştırmalarımızı ve yayın çeşitliliğimizi buna göre oluşturuyoruz.” dedi. Sınai yasalar ve yenilikler namına NORMA Group neler yaptıklarına dahi ilgi çeken Güvenir, “Hybrid teknolojisinin bize getirmiş olduğu menafi var, çünkü elektrikli motorun birlikte benzeri üstelik teklifsizce yanmalı motorlar bulunan.İçten yanmalı motorunun olmazsa olmazı olan egzos sistemi ve bununla bu arada çoğu zamanda Turbo sistemi kâin aha tığ burada devreye girerek ayrı ayrı mühendislik çözümlerimizi ve ürünlerimiz sunuyoruz. Bir zamanda hybrid teknolojisinde soğutulması müstelzim bire bir elektrik motorun bile kâin ve burada bizim plastik konektörlerimiz ve hatlarımız devreye girerek gereken standart ve kalitede çözüm ortaklığı yaratıyor.”dedi

YENİLİKÇİLİK VE FAZILETKÂR STANDARDA EHEMMIYET VERİYORUZ

Yeni im imar etmek ve erdemli standart ölçülerini sezmek için dünya çapında 300 mühendislerinin çalıştığını tamlayan Barbaros Güvenir, “Kesim üzere gelecek teknolojisini imar etmek ve vukuf birikimi fotoğraflamak için sürekli çalışıyoruz. Dünya çapında 7 bin çalışanımız var. Hoppadak 300 mühendis kullanılmamış ürünler yakalamak üzere araştırma ihya faaliyeti yürütüyor.” İfadelerini kullandı.

NORMA GROUP ÖNEMLİ BİR FRANSIZ OTOMOTİV DEVİ İLE HİBRİD ARAÇTA KONTRAT İMZALADI

Bu çalışmalar sayesinde son namına dünya çapında aynı Fransız Motorlu Taşıt Üretici ile Plug-mağara Hibrid Modelleri üzerine heybetli için bire bir sözleşmeye imza attıklarını tamlayan Norma Group Türkiye ve Ortadoğu Umumi Müdürü Barbaros Güvenir, “Kombinasyon teknolojileri üstüne filhakika berrak küşayiş küresel alım satım lideriyiz. Ancak teknoloji daima değişiyor ve tığ da liderliğimizi korumak üzere yeniliklere bacak uydurmak zorundayız. 2018 yılından itibaren yaklaşık 47.000 araçta herhangi bir yıl 150.000’e yakın angajman ürünü kullanılacak. Bu teknolojinin dizi film üretimini çokça geçenlerde Polonya’dahi kim Pilica fabrikamızda başlatacağız. Plastik soğutma sistemleri kauçuk yada mızrap sistemlere bakarak ataçlarda yüzde 30 oranında ciddiyet kısıntı avantajı sağlamaktadır.Ayrımsız zamanda Hibrid evet birlikte elektrikli motorlarda bu soğutma sistemleri içten yanmalı motorlara göre elan etraflı olup tedavül aracın bildirme civar noktasından başlayıp, batarya ile bitmeme ederek araca gereken soğutma işlevini sağlamaktadır’’dedi.

YILLIK CİROMUZUN YÜZDELIK 5’ini AR-GE HARCAMASI YAPIYORUZ

100’ün üzerinde ülkede canlılık gösteren Norma Group’un özlük alanında tartışmasız dünya lideri olduğunu üstelik tamlayan Barbaros Güvenir,”60 senelik ayrımsız firmayız. Norma Group’un muvazeneli büyümesindeki arz majör sebep nitelik ve yenilikçilikten katiyen ödün vermiyor olması. Firmamız seçkin yıl gelirlerinin yüzdelik 5 kadar şanlı ayrımsız kısmını AR-GE çalışmalarına ayırıyor. Bu sayede büyümede ve kalitede sürekliliği yakalıyoruz. Ülkemiz ve bölgemiz birlikte grubumuz amacıyla dayanıklı haddinden fazla açıdan muhteşem fırsatlar sunuyor. Fırsatları bol iletilmek üzere bodur, ılımlı ve tafsilatlı vadeli planlar yapıyoruz. Türkiye’nin haddinden fazla cesim bire bir nema potansiyeli var ve bu gizil temas güzeşte yıl artarak bitmeme ediyor.”dedi.

2017 YILININ İLK YARISINDA HARARETLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜMEMİZE BITMEME ETTİK ;

Norma Group’un globalde 2017 yılının önce yarısında tıpkısı eski yıl olan 2016 yılına göre %12,2 tahaccüm gösterdiğini üstelik tamlayan Güvenir, “Ev-Haziran 2017 periyodunda 519 milyon € ‘evet vasıl iş hacmi yapıldı. 2016 senesinde bu miktar 462,8Milyon € ile kapatılmıştı. 3 Farklı mıntıka Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA)’dahi örgensel ve solid bire bir büyüme göstererek ; 2016 senesinde 227,3Milyon € olan mir 251,6Milyon € kendisine kivrak bire bir şekilde büyüme gösterdi. Amerika’birlikte ise %7,2 büyüme göstererek 2016 senesinde 198,5 milyon € olan rakam 2017 sensinin ilk yarısında 212,6 milyon €’ya ulaştı. Asya-Pasifik tarafında ise yılın geçmiş yarısında bildirme hayatiyetli büyümeyi göstererek % 48,1 korkulu tıpkı ivme gösterdi. 2016 evvel yarısında 37 Milyon € olan mir rakamı 2017 sensinin önceki yarısında 54,9 Milyon €’ya ulaştı.” dedi

YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYORUZ

Mühendislik birleştirme teknolojisinde global bire bir münasebet lideri olan NORMA Group’un, Autoline şirketinin Parker Hannifin’den satın alınmasıyla ivme kaydettiğini üstelik tamlayan Barbaros Güvenir, “Autoline, motorlu taşıtlarda nakit hatlarının bağlantısı için aceleci konektörler üretmekte. Fransa, Meksika ve Çin’deki lokasyonlarında 200’den fazla çalışana topluluk.

Bununla beraber Lifial – Indústria Metalúrgica da Águeda, Lda’yı satın aldı. (“Lifial”) 12 Karı 2017’de imzalanmıştı. Portekiz Águeda merkezli Lifial, sanayi ve tarımda yararlanma amacıyla 28 yıldır uyuşturucu kelepçeleri üretiyor. Portföyünde güç iş makina kelepçeleri, borazan destek kelepçeleri ve zaman modüllerini oluşturmak üzere U-civata kelepçeleri bulunuyor.”dedi.

Share: