Twitter çalışanlarının Musk’ın nakız kararıyla ait konuşması haram

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’ı kısaca 44 milyar dolara mübayaa anlaşmasını geçenlerde feshetmişti. Musk’ın bu isteği üzerine Twitter, CEO’yu sav etmeye hazırlandığını açıkladı.

Tech Times’taki habere bakarak Twitter, bu süreçte çalışanlarına Musk karşı sosyal medya paylaşımı yapmamaları talimatını verdi.

‘HERHANGİ BİR YORUMDAN KAÇINMALISINIZ’

MEMLUK’nin teknoloji bilgi zıkkım The Verge, Twitter genel danışmanı Sean Edgett’in Twitter personeline konuyla alakalı mesaj gönderdiğini sav etti. The Verge; Sean Edgett’ın notunda, “Bunun bitmeme fail kanuncu benzeri mesele olduğu göz önüne alınmalı ve toplaşma ya da ayrılma ile ilgili seçkin değerlendirme yapmaktan kaçınmalısınız” ifadelerinin düzlük aldığını belirtti.

Sean Edgett, “İmkan olduğunda sizlerle vukuf paylaşmaya devam edeceğiz, fakat beraber paylaşabileceğimiz şeyler konusunda çokça merbut olacağımızı lütfen bilin” diyerek konuştu. Edgett notunda antrparantez, “Bunun belirsiz bir süreç olduğunu biliyorum; gösterdiğiniz sabır ve bitmeme fail bağlılığınız üzere teşekkür ederiz” dedi.

NE OLMUŞTU?

Elon Musk’ın avukatları, ÇAKER Taşınır Kıymetler Borsası Komisyonu’na, Musk’ın 44 bilyon dolarlık anlaşmayı benzetmek amacıyla debi ettiğini ve Twitter’ın bileşke anlaşmasının “patadak fazla hükmü gerçek şekilde ihlal ettiğini” rapor etmişti.

Twitter, Musk için yasalı işlem başlatıyor

 

Musk, Twitter anlaşmasını feshetti

 

Share: