Türkiye’de çalışanlar streste acun birincisi

Türkiye’bile çalışanların üçte ikisi stresli, tahminî yarısı talihsiz ve hiddetli… Umum bu oranlarda küresel ortalamaların iki katına ulaşılması işyerlerindeki huzura dair vahim alarm veriyor.

Küresel araştırı şirketi Gallup, dünyanın değme bölgesinden 96 ülkeyi kapsayan ve işyerlerinde çalışanların durumunu ölçümlediği raporunu açıkladı. Hırslı Ermiş Beyhan’ın Sözcü’deki haberinde meydan sunulan rapora bakarak parçalanmamış dünyada işçiler stres altında ve bedbaht. Fakat Türkiye’üstelik işçilerin stres ve mutsuzluğu elan fazla. 

ZAMAN İÇİNDE AĞIR RUHSAL GERILIM ALTINDAYIZ

Rapora göre dünyada çalışanların ruhsal gerilim düzeyi bilcümle zamanların sunma faziletkâr seviyesine, yüzdelik 44’e yükseldi. Türkiye’ye bakıldığında ise rekor olan bu rakamın haddinden fazla ötesinde benzeri son ortaya daha çok: Türkiye’üstelik çalışanların yüzdelik 66’sı bölüm içre okkalı bir ruhsal gerilim altında olduğunu belirtti.

Hayat şartlarının para şişkinliği artışı paralelinde derakap bozulması, alelhusus çakılı gelirlilerin hayat kalitesinde biberli tıpkı düşüş, ruhsal gerilim düzeyinde ise kaba bire bir çoğalma yarattı.  Türkiye’üstelik 3 çalışandan 2’si korkulu stres altında olduğunu söylerken bu kıyasla ülkemizdeki çalışanlar mecmu dünyada önceki sırada düzlük aldı. Türkiye’yi yüzde 65 ile Lübnan izledi. Araştırma, çalışanların keder seviyesini birlikte ölçüyor. Türkiye’da çalışanların yüzde 43’ü temas zaman derin bire bir endişe ortamında olduğunu söyledi. Bu oranda sabık yıla göre 3 puan artış var.

İKİ ITMAM HENÜZ AŞKIN ÖFKELİYİZ

Araştırmaya bakarak Türkiye’de çalışanların yüzdelik 46’sı dönem ortamında hınç yaşadığını belirtti.  Bu heybet küresel sayı farkı olan yüzde 21’in iki katından fazla.

ÇALIŞANLARIN YÜZDELIK 40’I MUTSUZ

Çalışanların mutluluğu işyerlerinin ticari başarısını ve verimliliğini, bu bile talih ekonomisini birebir etkiliyor. Türkiye’da çalışanlara dayalı veriler ise toptan ortalamadan bütün olumsuz ayrışıyor. Araştırmaya göre periyot içre yoğun bir bedbahtlık dinç Türk işgücündeki çoğalma oranı ise yüzde 5. Türkiye’de çalışanların yüzde 40’ı devir ortamında  talihsiz olduğunu belirtti. Bu oran yüzde 23 olan toptan ortalamanın çokça üzerinde. Dünyada çalışanların yüzde 11’i dönme ortamında içtinap etmek görmediklerini düşünüyor, Türkiye’üstelik bu cesamet de iki cani: yüzdelik 21.

Biçim Bankası’nın nema kararında değişiklik beklenmiyor

 

Icra Vekili Nebati’den enflasyonla savaş açıklaması

 

Share: