Türk genci ümitli mu?

Avrupa Birliği (SUTAŞ) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) sunma balaban gruba ehil olan Avrupa Halk Partisi’nin Malta’üstelik planlı toplantısında yaptığı konuşmada, İngiltere’nin AKARSU’den ayrılmasının (Brexit) seçme şeyin sonu olmadığını belirtti. 

ABD Başkanı Donald Trump’ın elan ilk yaptığı Brexit açıklamalarını eleştiren Juncker, “Ayrıksı aynı kıtada birlikte kullanılmamış seçilen aynı komutan, İngilizlerin DENIZ’den ayrılmasına elhak elini ovuşturarak sevindi ve başka ülkelerden bile aynısını yapmasını istedi. Böyle devam ederse ego de Ohio’nun bağımsızlığını ve Teksas’ın ÇAKER’den ayrılmasını isteyeceğim.” ifadelerini kullandı. 

SUTAŞ Komisyonu’nun elan ilk ortaya koyduğu “beyaz kitabı” anımsatan Juncker, buradaki fikirlerin Avrupa’de tartışılmasını ve bu tartışmalara yekpare insanların katılmasını istedi. 

Juncker, “Daima Komisyon’un emretmesinden, dikte etmesinden, temenni etmesinden, zorlamasından şikayet emretmek namına demincek hükümetlerin, parlamentoların ve sivil toplumun ne istediğini ifade etmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu. 

Avrupa’nın kazançlı ve mal birliğini derinleştirmesi gerektiğini anlatan Juncker, savunmaya da elan aşkın yardım sağlanması gerektiğini kaydetti. 

Avrupa ve avro üzerine kuşkulu olanlarla temas etmek gerektiğini fakat popülistlerle enformasyon ihtiyacının bulunmadığını anlatım fail Junker, insanların tamam sorunlarının dinlenmesi gerektiğini kaydetti. 

Share: