Trafik sigortasında remiks kararına TESK’ten reaksiyon geldi

Zaman itibarıyla başlayan uygulama sebebiyle motorlu anahtar çoban sertifikası sorgulama ve konfirmasyon işlemleri daha çok e-Cesamet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

SERTİFİKALAR KURSLAR TARAFINDAN DÜZENLENİP KURSİYERE VERİLİYORDU

Motorlu pusat çoban kurslarından yılda tahminî 3 milyon yaşama sertifika alıyor. Sertifikalar, hususi motorlu vasıta sürücü kursları aracılığıyla düzenlenerek el ya bile kaza milli terbiye müdürlüklerince taharri edildikten bilahare imzalanarak kursiyerlere dağıtılıyor, kursiyerler üstelik bu sertifikalar ile birlikte kişi ve vatandaşlık müdürlüklerine her an sertifikalarını ehliyete dönüştürüyorlardı.

E DEVLET’TEN ARTIK HADDINDEN FAZLA HENÜZ KIYTIRIK OLACAK

Cumhurbaşkanlığı Sayısal Dönüşüm Ofisi, Milli Eğitim Bakanlığı Hususi Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve TÜRKSAT Peyk Tanıtma Kablo TV A.Ş. eliyle ortaklaşa hesaplı “Motorlu Araç Güdücü Sertifikası Sorgulama Hizmeti ve Motorlu Anahtar Sürücü Sertifikası Doğrulama Hizmetinin e-Büyüklük Kapısı Entegrasyonu” projesiyle işler bundan sonra haddinden fazla daha macerasiz olacak.

DÜZME SERTİFİKALANDIRMANIN ÖNÜNE BILE GEÇİLMİŞ OLACAK

Bugün bakımından başlayan aplikasyon sebebiyle motorlu pusat sürücü sertifikası sorgulama ve tasdik işlemleri artık e-Ihtişam üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Kağıt tasarrufu sağlayacak olan uygulama ile imza amacıyla zaman kaybı yaşanmasının ve arz önemlisi yapmacikli sertifikalandırmanın önüne birlikte geçilmiş olacak.

Bozuk türlü çoban belgeleri için akıbet gün: 31 Antrakt 2022

 

Sürücü Belgesi spesifik etiket kartlarına bunaltıcı rabıta

 

Harmoni başvuruları e-Kerem üzerinden yapılabilecek

 

Share: