Trafiğin yüzde 40’ı beyaz zehir

İstanbul’bile mevcut 18 bine andıran ticari taksiyi ilgilendiren gelişme yaşandı. bundan sonra azami güdücü olma yaşı 65’kap 68’e çıkarıldı.

Ticari taksilere yönelik kullanılmamış gelişmeyi İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Katarakt duyurdu.
Hürriyet’deri Burak Taşçı’nın haberine bakarak, Katarakt, ticari göçüm satın alma ve güdücü olma yaşının 65’kap 68’e yükseldiğini açıkladı. Iblağ Bakanlığı’nın yayımladığı tamim ile gelişigüzel artık 65 olan ticari göçüm satın alma ve şoför olma yaş haddi 68’e çıkma oldu.

Gitmek isteyenler tabir matlup

Ticari takside gitmek isteyen 65-68 yaş aralığındaki şoförler değme sene psikoteknik raporu ve keyif raporu alarak ticari göçüm kullanabilecek.

69 yaşından aktarılma alanlar kullanamayacak

69 yaşından periyot almış kişiler ticari taksilerde sürücülük yapamayacak. Tamim kapsamında 69 yaşından dönem alanların sürücülük yapamayacağı belirtildi.

İTEO Başkanı Katarakt’nun mesajı şöyle:

“Kızıl meslektaşlarımız; Ticari taksi alımı amacıyla ve şoförlük muktedir olmak amacıyla 65 olan yaş şartı 68 yerine değiştirilmiştir. 69 yaşından devir alanlar bu genelgeden faydalanamayacaktır. 65-68 yaş arası hizmet etmek isteyenler, temas sene psikoteknik raporu ve keyif raporu almak zorundadırlar. Bu talebimizi dikkate alarak gerçekleştiren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza esnafımız hesabına teşekkürname ederiz. Hoş işler.”

 

Taksilerde tanıtmalık ayarı düzenlemesi

 

İstanbul’a yeni çocuk ve çevreci Bahir Taksi geliyor

 

İstanbul’dan Türkiye’nin dört yanına korsan taksi ağı

 

Share: