Toptan reasürans sermayesi 658 bilyon dolara yükseldi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Hem sektörde var olan hem üstelik sektöre kullanılmamış girenler eliyle artırılan anamal toplam üstünde faal olurken, Willis Re’den yapılan açıklamada, hissedarlara resülmal dönüşünün bakir yatırımların üzerinde olduğu söylendi.

Willis Re’nin 17 sigortacıya müteveccih analizinde madun kümenin hep oranında kötüleşme görüldü. Çap 2019 yılında %100,6’dan, 2020 yılında %104,1’e yükseldi. Reinsurance News’in haberine göre ifade bu durumun tek nedeninin güneş tacı virüs kaynaklı zayi rezervleriyle ilişkin olduğunu söylese bile, mecmu oranın %103,1’den %100,7’ye gerilediğini de açıkladı. Bu buut ise 2014 yılından bu yana oranda görülen önce benzeri almanak hisse senedi oldu.

amma velakin, özkaynak verimliliğinin sorumluluk altında kaldığı ortaya çıktı. Ast ekip şirketlerinin raporlanan özkaynak verimliliği finansgundem.com’un derlemesine bakarak, %9,7’den %2,7’ye düştü ve dayanaklık etmek özkaynak verimliliği üstelik %3,2’den %1,3’e geriledi.

Willis Re’den yapılan açıklamada bu verilerin kötüye gitmesinin nedeni, envestisman verimlerinin düşüşte olmasından kaynaklanıyor dendi. Özkaynak verimliliğinin sektördeki sermaye maliyetinin az çok altında kaldığı ortaya bundan sonra.

Willis Re’nin Global CEO’su James Site, “global ikili sigorta sektörünün resülmal tabanında hakeza konkre tıpkı hareket, geçtiğimiz yılın evvel dönemlerinde beklenmiyordu çünkü güneş tacı virüs pandemisi atiklik kazanıyordu” dedi.

Açıklamasının devamında, “Willis Re’nin analizi reasürans pazarının kapasitesinin gücü ve direnciyle ait berenarı meydanda bire bir argüman sunuyor. Ikili Sigorta şirketleri ve sigorta şirketleri, düşük ürem oranlarının zorluklarıyla uğraş etmeli” ifadelerini kullandı.

Kent, “ancak güneş tacı virüsün yarattığı karışıklık ve saf kıyamet kayıp taleplerine bakıldığında, yatırım faizleri dışında elde edilen karlarda celi aynı yükseliş trendi var” açıklamasında bulundu.

Maaşını ING Türkiye’den kayran emekliler koşulsuz kazanıyor

 

İşsizlik Sigorta Fonu 91 milyara geriledi

 

Eski bankacı Cumhur Reisi oldu

 

Share: