TOGG’un logosu mahsus oldu

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin önceki makine batarya fabrikasının kurulmaya başlandığını belirterek, “TOGG ve Farasis ortaklığında Siro, 15 gigavat saatlik pil hücresi ve modül üretimi yapacak.” ifadesini kullandı.

Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan “Bursa İlinde Yapılacak Olan Pil Hücresi ve Modül Istihsal Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Büyüklük Yardımı Verilmesine İlişkin Cumhur Reisi Kararı”nı değerlendirdi.

Paylaşımında, Siro Silkroad Bozulmamış Enerji Ambarlama Teknolojileri Endüstri ve Ticaret AŞ’nin Bursa’nın Gemlik ilçesinde gerçekleştireceği batarya hücresi ve modül istihsal tesisi yapımına proje bazlı azamet yardımı verilmesini havi karara yer veren Varank, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin önceki makine batarya fabrikası kuruluyor. 2 milyon şalter reprodüksiyon kapasitesine ehil 30 milyar dolardan aşkın dış satım yapabilen otomotiv endüstrimiz amacıyla dev ayrımsız etap. TOGG ve Farasis ortaklığında Siro, 15 gigavat saatlik pil hücresi ve parça üretimi yapacak.”

Nazır Akaret, Katar Milli Günü’ne katıldı

 

Reisicumhur Erdoğan: Afrika ile ticarette gaye 75 milyar dolar

 

Share: