TOGG’un fiyatı hangi kadar olacak

Geçtiğimiz hafta Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın bakanlar kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamaların peşi sıra dövizde sert düşüş yaşandı. Bu düşüş öncelikle liyakatsiz otomobil fiyatlarında yüzde 10 iskonto olarak yansıdı. Başarısız otodaki bu indirimlerin ikinci halk araba piyasasına yansıması bekleniyor. Galericiler, olumlu yansımayı önümüzde kim günlerde göreceklerini, tahmini düşüşün ise yüzde 20 olacağını söylüyorlar.

‘Döviz düştüğünden bu yana açkı satamadık’

İkinci ahali otomobil piyasanın tevakkuf noktasına geldiğini galerici Demirhan Akkaya, “Senenin serencam kocaoğlan umumi olarak durgun zarif. Yurttaş üstelik dövizde kim oynaklıktan etraf komütatör alıp harcamak üzerine istifham işareti yaşıyor. Dövizde ki kaba düşüş liyakatsiz otomobillerde düşüşe illet oldu. Bu genişlik ikinci halk piyasasına de müspet yönde yansıyacaktır. Bu yansımanın ise yüzdelik 10 civarında yansımasını bekliyorum. Döviz düşmeden evvel ayda 5 çevirgeç satıyorduk. Şimdi ise döviz düştüğünden bu yana kurgu satamadık” şeklinde konuştu.

‘İkinci el otomobil piyasasına kademeli kendisine tenzilat yansıyacaktır’

İkinci halk piyasasının saf adına yavaşladığını vurgulayan galerici Halil Belgi, “Düşüşün sebebi ise dövizin çabucak düşmesinden kaynaklı yaşanıyor. Dövizde artış yaşanırken meydan çokça hareketliydi. Şu an ise beyninde tıpkı panik var. Bu dinginlik bir iki kamer sürecek kabilinden görünüyor. Şu anda kimsenin çevirici ahzetmek üzere ayrımsız telaşı bulunmayan. İkinci umum makine piyasasına kademeli kendisine tenzilat yansıyacaktır. Bu celal ise yüzdelik 20 civarında olacaktır” ifadelerini kullandı.

Dolardaki düşüş otomobile yansıdı: 300 bin liranın altındaki dil sayısı artıyor

 

Dövizdeki düşüş araba fiyatlarına yansıyacak mı?

 

Share: