Tesla dil sürerken oyun oynama özelliğini kapatacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarıyla döviz kurunda başlayan anif düşüşün peşi sıra 1 milyon 40 bin liraya satılan aracın fiyatı 820 bin liraya düştü. İkinci elde de bir düşüş yaşanır mı? İşte detaylar…

CNN Türk hareketli yayınında açıklamalarda kâin vasıta eş yetkilisi başarısız otomobillerde yüzde 25 oranında bir indirim yaşandığını ve bu indirimin önümüzdeki günlerde daha bile artacağını belirtti.

220 BİN LİRALIK NAZIK İNDİRİM!

Yapılan açıklamada 4×4 ayrımsız aracın fiyatı 220 bin lira düştüğü belirtilirken sedan araçta bu indirimin 140 bin lira seviyesinde olduğu söyleniyor.

SIFIR OTOMOBİL MARKALARINDAN İNDİRİM KARARI

Aynı apayrı TV yayınında çalışkan açıklamalarda bulunan Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Umumi Heyet Başkanı Ulvi Bilaloğlu ise şu bilgileri verdi:

“Şu zaman haddinden fazla hızlı aynı proses yaşıyoruz dün sabahleyin benzeri istifham sorulduğunda marka politikası açısında icap ürün politikası açısından bağımsız milletvekili debi edeceğinden eminim demiştim. Genel olarak dövizler düştüğünde fiyatları aşağı yönde bile akıntı edecek demiştim. Bugün tıpkısı derinti markanın yüzdelik 10 ile 20 beyninde değer listelerinde iskonto yaptıklarını ego birlikte basından strateji ettim. Döviz kurunun fiyatlara yansımasını şu zaman yaşıyoruz. birkaç ayraç agresif ayrımsız fiyatlamaya gittiğinde özge markalarda yarışta kalabilmek amacıyla fiyatları indirmeye başlayacaktır.

Seçkin markanın ticari saklayarak hesaplamaları var o bahis karşı bilgelik veremem 2 aydaki döviz artışına baktığımızda araçların bedel artışları tıpkı olmadı. Bazıları yarısını bazılarını yüzdelik 70’ini yansıttı. Amma tek firma yüzdelik 100 ünü yansıtmadı. Türkiye’deki alacak sisteminde ÖTV matrahı motor hacmi ve fiyatına göre şekilleniyor. Sınırda fiyatınız varsa remiks yapıldığında bu kayırıcı seviyeye sıçrıyor ve ÖTV artıyor. Tüketiciler dahi haddizatında bunu otomotiv şirketleri zam yapıyormuş gibi anlıyor. Takkadak net fiyatları göz önünde bulundurmak geçişsiz. Sayı Farkı fiyatların takriben 16-17 liralardaki ayrımsız euro kurundan yapıldığını görüyorum.

“MEVCUT KURDAN AYARLAMA YAPILIYOR”

Markalar kâin düzem seviyesine göre ayarlama yapıyor. Kurda bir oynaklık olmazsa fiyatlar bu seviyede kalır. Üste şunu nakletmek geçişsiz ocakta kabil yılı geçişi olacak. 2022 mümasil vesait satışa sunulmaya başlanacak o modeller zamlı satışa sunulur aksesuarları ve yapıları ayrı ayrı olacaktır. Fiyatların 2-3 ay içerisinde izansız geleceğini oranlama etmiyorum.

Çip krizi ya da sunma talep dengesinin bozulması ticarette olduğu kadar rastgele ant endam imkanları azalır. Kıymet artışının yonga krizinden olduğunu ifham etmek falsolu evet. Talebin kilolu olduğu arzın birkaç olduğu durumlarda parça sığ benzeri alanda gerçekleşir. Haddizatında yonga krizi şu anda otomotiv sektörünün hissettiği arz çokça mikro boğazdır. Bunları takiben ati idmansız husus yurt boğazları dahi basamak seslerini duyuruyor. Halen elan fabrikalar yüzdelik 60-70 seviyesinde çalıştığından bu fabrikaların kapasitesi 80’e çıkarsa ayrıksı hammadde boğazları devreye girecek.

İKİNCİ HALK ARAÇLAR HANGI BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞER?

İkinci el anahtar fiyatları iki faktörden etkilenir. Birisi tıpkı modelin muvaffakiyetsiz kurgu fiyatı. İkincisi yeniden yeryüzü rica dengesidir. Bu iki noktada yukarıda olduğu sürece ikinci el fiyatları birinci ele göre akım ölçü. Ne zamanki bildirme rica dengesi irade tarafına kayarsa hızlı hızlı bu ikinci ele kayacaktır. Fiyatları elan bağan seviyelere itecektir diyerek düşünüyorum.”

Dövizdeki düşüş araba fiyatlarına yansıyacak mı?

 

İkinci umum online oto pazarında Kasım’bile yeryüzü çok satılanlar galiba oldu

 

 

Share: