TESK Başkanından çap akaryakıt uyarısı

Şeriklik CEO’akarsu Markus Duesmann yaptığı açıklamada, “Audi, hareketlilik çağına kararlı ve faal bir girişim atmaya hazır” dedi.

2026 yılı itibarıyla Audi’nin sadece tamamen elektrikli araba modellerini piyasaya süreceği belirtilirken, 2033 yılına büyüklüğünde teklifsizce yanmalı motorların üretimini aşamalı adına durdurmayı planladığını bildirdi.

2025’E BÜYÜKLÜĞÜNDE 20’DEN ÇOK ELEKTRİKLİ NAZIR OLACAK

CEO Duesmann, Audi’nin bu sene dizel yahut benzinli modellerden daha çok yeni elektrikli misal piyasaya sürdüğünü açıklarken, 2025 yılına büyüklüğünde şirketin ürün gamında 20’den çok ağız ağıza elektrikli müşabih olacağını belirtti.

Duesmann ayrıca Audi’nin elan fazla gürlük temin etmek üzere teklifsizce yanmalı motorlar yükseltmek için sonuna kadar çalışmaya devam edeceğini söylerken, “Audi’nin serencam teklifsizce yanmalı motoru şimdiye büyüklüğünde ürettiğimiz bildirme bol motor olacak” dedi.

SUNU ERKEN ÇİNLİ BAIC VE JAGUAR GEÇECEK

Birçok müşareket geçtiğimiz aylarda müstehase yakıtla çalışan araçların üretimini durduracağını açıklarken, Çin’in yer nazik devlete ilgilendiren araba üreticilerinden biri olan BAIC ve İngiliz Jaguar, 2025 yılına kadar benzinli miftah satışını durduracağını bildirmişti.

BAIC ve Jaguar’ın peşi sıra İsveçli Volvo, 2030’dan itibaren sadece elektrikli modeller satmayı planladığını açıklarken, onu intikal tarihini 2035 olarak açıklayan MEMLUK devi General Motors takip ediyor.

Alman Mercedes-Benz üreticisi Daimler üstelik, 2039 yılına büyüklüğünde teklifsizce yanmalı motorları kullanımdan kaldırmayı planladığını bildirirken, son kendisine Volkswagen 2040 yılında geçişin tamamlanacağını bildirmişti.

Adalar’da elektrikli kayıt kullanımına yıpranmamış düzenleme

 

Elektrikli araçlarda rakiplik kızışıyor

 

Share: