Telkih olmayana sigorta yapılmayacak

“Kovid-19 aşısı yoksa, yaşam güvencesi da yok” başlığıyla duyurulan haberde, “Yaşlılar evet de Kovid-19 bulaşabilecek kişilere aşı olmamaları durumunda yaşam sigortası yapılmayabilir. Bu boyut İngiltere’birlikte 3.7 milyon insanı etkiliyor” ifadesi kullanıldı.

Salgının başlamasından beri sigorta şirketlerinin riziko grubundakilere yaşam sigortası, dirimsel garantisi evet da güç çor ürünlerine yönelik sigorta yaptırmadığına özen calip The Times, “Düşünce aldığımız üç sigorta şirketi, iki telkih yapılması durumunda bu konunun çözüme kavuşabileceğini söyledi. L&G, Scottish Widows ve Guardian 1821 isimli şirketler iki düze telkih olma şartı getireceğini aktardı. Sigortacılar kişilerin 70 yaşın üstünde olup olmadığına ya üstelik resmi kurumlar eliyle tehlikeli ruh hastalığı böbrek yetmezliği, astım kabil hastalıkları olup olmadığına göre sigorta verebilecek” yorumunu yaptı.

TUTKUN OLANLARIN BAŞVURUSU ASKIDA
Öte yandan İngiliz Sigortacılar Derneği da tıpkı açıklama yaptı. Çekicilik, “Ilkah bulunan poliçeyi etkilememeli fakat yeni poliçeler öncesinde sorulabilir” açıklamasını yaptı.

The Times, salgından geçmiş 70 yaşın üzerindeki şeker hastalarının ferah ferah sigorta yapabildiğini bile hatırlatarak, “Salgın başladığından beri hep sigortacılar korona virüsü formlarını müracaat formlarına ekledi. Eğer başvuran kişide Kovid-19 varsa sigortacı bu başvuruyu askıya aldı ve bu hastalığın mufassal vadeli etkileri olup olmadığına baktı” yorumuna kayran verdi.

Kazakistan’dahi 2022 itibarıyla ecnebi aşılar ücretli olacak

ABD, aşılı ecnebi büyüklük vatandaşlarına sınırlarını açıyor

Yeryüzü deli dolu korona aşısı açıklandı

Share: