Tedbirler son vermeye başladı

Koronavirüs (Kovid-19) salgınında büyükşehirlerdeki gerileme eğilimi devam ediyor. Bu hafta sonunda Küçük Asya’daki büyükşehirler de çöküntü eğilimine dahil olacak. Fakat nüfusu 400 bin ile 750 bin ortada olan orta büyüklükteki kentlerde hikâye sayısındaki çoğalma devam edecek. 

Pozitif oranı düştü

 

Hükümette yapılan kıymetlendirme toplantılarında, akıbet birkaç ahit içerisinde keyif merkezlerinin yoğun hizmet servislerinden müspet duyum gelmeye başladığı bilgisi paylaşıldı.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine bakarak iri kentlerdeki vahim bakımların yüzde 20 oranında boşaldığı, hastaneye başvuranlarda ise yüzde 40 depresyon görüldüğü ve Kovid-19 testlerinde pozitif gezinti oranının üstelik sonuç birkaç devir içerisinde yüzde 20’den yüzde 15’e düştüğü belirtildi.

Bu gelişmelerin peşi sıra salgının familya ayının ikinci yarısında hafifleyeceği, gücük ay böylelikle üstelik yıldızlı aynı boşalma sağlanacağı kanıt ediliyor. Bu sürece aşının nazik katkısı olacağı hesap ediliyor.

İlk 10 milyon dozdan sonradan 20 pozitif 20 olmak üzere toplanmış 50 milyon düze planlandığı belirtiliyor. Bu rakam şubat-mart ayına kadar 25 milyonun aşılanması anlamına gelecek. Telkih yapılmayacak 18 gözyaşı altındaki 25 milyon dahi hesaba katılırsa, 50 milyon cümle dışına çıkacak.

Bu huy koronavirüse yakalanma artırıyor

 

Çinli Sinopharm’ın 2021 hedefi: 1 bilyon düze koronavirüs aşısı

 

Share: