Tayini çıkan muvaffakiyetli doktor amacıyla seferberlik

Keçiören’in müstehap doktorlarından olan ve İlçe Afiyet Müdürü olarak fariza işleyen Hakan Nakiboğlu, çevresinde muazzez aynı hekim olarak yaklaşık 10 yıldır bakım veriyor. İnsanlara yaklaşımı ve yardımseverliği ile bilinen Nakiboğlu, yaptığı çalışmalarıyla güdük sürede İlçe halkının güvenini ve sevgisini kazandı.

Ancak, geçtiğimiz günlerde yapılan atamalarda rotasyon gerekçesiyle tayininin Elmadağ’a çıkması kaza halkını ve alay malay çalıştığı çalışma arkadaşlarını haddinden fazla üzdü. Nakiboğlu’nun tayininin durdurulmasını talip kaymakamlık halkından esnafına tümce içtimai medyada adeta seferberlik başlattı.

Keçiören ilçesinde 30 bine mümasil deli dolu yeşil anaç kullanıcısını tamamen yine tarayarak bunlardan yaklaşın 15 bininin türe etmediği halde bu kartı kullandıklarını tayin ederek iptalini sağlayan Dr. Nakiboğlu, kurmuş olduğu ekiple bap bağımlısı birçok gencin bu illetten kurtarılıp sosyal hayata baştan kazandırılmasına öncülük etmesiyle biliniyor.

Pandemi’nin bunaltıcı olduğu dönemde kendisi vebal iken kolunda serum olduğu halde iş mevhumu gözetmeksizin canla başla mücadele fail Nakiboğlu, başlattığı fahri içtimai müzaheret hareketi sebebiyle üstelik sayımsız çöllük vatandaşa sülale eşyası, urba, gaz ve azık yardımının yapılmasına araç oldu.

Dr. Nakiboğlu’nun himmet arkadaşları ve çevresi eliyle başlatılan imza kampanyasına demincek Keyif Bakanlığı yetkililerinin ise zahir karşılık vereceği merakla bekleniyor. Mesai arkadaşları ise, Sağlık Bakanlığı’nın bu taleplere ağızsız kalmayacağını, tıpkısı hava tablosu oluşturan böylesine bir ender sahiplenilmenin karşısında Bakanlığın iştiyak inciten değil, arzu alan olacağını beklenti ettiklerini söylüyorlar.

Share: