Taksilerde kullanılmamış dolaşma başliyor

BiTaksi, ifa teknolojileri öncü markası Mastercard gelişim birliğiyle teması sıfıra indirdiği kullanılmamış ödeme çözümü BiTaksiPOS’u devreye aldı. Çıktı yoldan binilen veya duraktan çağrılan yekpare yolculuklarda, BiTaksiPOS sayesinde, güvenli ve temassız ifa alınabiliyor. BiTaksiPOS, Mastercard’ın tap-on-phone çözümünün BiTaksi uygulaması üzerinden temassız kartlarla ödeme alınmasına olanak sağlayarak dünyada bire bir önceki oldu.

Ifa, yolcunun kartını sürücünün telefonuna yaklaştırmasıyla sağlanıyor

Sektöre eskimemiş aynı finansal çözüm getirdiklerine değinen BiTaksi CEO’akarsu Kaan Sancaklı, “Sektörün reis uygulaması yerine mahiye milyonlarca yolculuğumuza katma, eskimemiş ürünümüz BiTaksiPOS ile üstelik alternatif tıpkı ifa çözümü sunuyoruz. BiTaksiPOS ile NFC teknolojisi sebebiyle imdi yolcular taksiye lüzum yoldan isterlerse duraktan binsinler Mastercard altyapısı ve güvencesiyle BiTaksiPOS’la takkadak ifa yapabiliyor” dedi.

BiTaksiPOS’ta ödeme işlemi, yolcunun temassız ifa özelliği mevcut emniyet evet da banka kartını sürücünün telefonuna yaklaştırmasıyla sakıncasız bir şekilde saniyeler içerisinde tamamlanıyor.

Türkiye’da taksilerde kartlı ödeme sisteminin ilk kez BiTaksi ile başladığını vurgulayan Sancaklı sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda yolculukların yüzdelik 35’i online ifa tarafından gerçekleşiyor. Deminden ise takside nakit ihtiyacını ağız ağıza ortadan kaldıracak alternatif ayrımsız ödeme yöntemi olarak BiTaksiPOS’u göçüm kullanıcılarının hizmetine sunduk. Sürücüleri haleldar nakil, yolcuları nakit nakil yahut ATM’ye uğrama derdinden kurtarıp amelî ve devir kazandırıyoruz. BiTaksiPOS ile seçme periyot on binlerce yolculuğa sakıncasız ve temassız ifa kolaylığı sunmayı hedefliyoruz.”

Mastercard Aceleci Büyüyen Avrupa Pazarlar Mümessil Başbuğ Yardımcısı Değer Kurşun ise “Pandemiyle birlikte herhangi bir alanda temassız işlemlere yönelik talebin arttığı aynı dönem yaşıyoruz. Bu talebi ve mümasil gelecekte oluşabilecek tüketici ihtiyaçlarını dahi gözeterek ticari işletmeleri ve bankalar arasında güreşçi köprüsü görevi görecek bakir tıpkısı platform kurduk. Bu platformun geçmiş projesi adına, hıfzıssıhha ve hızlı ödemenin genişlik çok önem arz ettiği ulaşım sektöründe, BiTaksi ile yıpranmamış bir iş birliğine imza attık. Tap-on-Phone çözümümüzü BiTaksi uygulamasına bütünleşmiş ederek dünyada ilk kez işyeri uygulaması üzerinden temassız kartlarla ifa alınmasına imkân sağlıyoruz. Mastercard’ın bakir platformu, sürücülerin NFC özellikli android işletim sistemine erbap aptal telefonlarını Mastercard altyapısı ile BiTaksiPOS’a çeviriyor ve güdük sürede ödeme işleminin tamamlanmasına olanak veriyor. Platforma ticari kuma olarak evvel karışma olan BiTaksi’yken, platforma geçmiş katılan vezneci bile DenizBank oldu. Korkulu şehir hayatını ayn uğrunda bulundurarak kent içi mobilitenin gelişimi üstüne şişman taşımadan otopark ödemelerine büyüklüğünde dayanıklı çok alanda yenilikçi mahsulat tasarlıyoruz. Nakdin tasarruf alanlarını azaltarak hızlı ve güvenli ödeme yöntemleri yetiştirmek amacıyla bakir alım hisse senedi birliklerimizi sürdürecek ve yük alanımızı daha dahi genişleteceğiz” dedi.

Kazançlar günde 2 öğün taksi sürücüsünün hesabında

BiTaksiPOS ile sürücülere sağlanan tıpkı özge kâr ise prosedür kazançlarının bulunan hesaplarına mehil beklemeden günde 2 öğün yatırılması. Ödemelerini BiTaksiPOS ile gerçekleştiren yolculara, sektördeki arz bağan encümen oranlarıyla avantajlı ödeme sağlanıyor. Yolcular isterlerse ifa sonrası sürücü uygulamasının ekranında çıkan QR kodu öz telefonlarına okutarak hikmet fişine ulaşabiliyorlar.

Kurallara yöntemsiz taksicilere ukubet yağdı

 

Polislerden, taksilere ‘sivil denetim’

 

Bahir taksinin ücreti anlaşılan oldu

 

Share: