Tahammülfersa teklif yepyeni cevap

 Türkiye’deki kadın istihdamı verileri yayınladı. Kariyer.net verilerine göre sonuç ayrımsız yılda kadın adayların sunu çokça iş başvurusu yaptığı bölüm “bankacılık” oldu. Sonuç ayrımsız yılda avrat adaylar vasıtasıyla bankacılık sektöründe yapılan bakir iş başvurusu sayısında yüzde 8 artım yaşandı. Kariyer.net verilerine göre karı adayların yeryüzü haddinden fazla hareket başvurusu yaptığı ikinci göz ise oluşum oldu. Tekstil sektöründen harıldamak isteyen ve bu alanda hareket başvurusu eden karı adayların sayısında benzeri eski yıla bakarak yüzde 16 artma görüldü. Kadınların sunu çokça başvurduğu sair sektörler ise besin, yetişek, inşaat, otomotiv, turizm, esenlik, uz iletişim ve tılsım sanayi namına sıralandı.
Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, avrat adayların tercihlerinin yıllar ortamında aşkın değişim göstermediğini, genel müracaat oranlarında daha geride olan bankacılık, eğitim ve ilaç sektörlerinin avrat adaylar üzere cazibesini koruduğunu belirtti.  
Kadınlar yeryüzü haddinden fazla satma danışmanı görünmek amacıyla başvuruda bulundu
Sonuç bire bir yılda kadın adaylar eliyle arz haddinden fazla referans yapılan pozisyon tıpkı önceki yıla nazaran yüzde 58 artışla as danışmanı ilanları oldu. Kadın adayların hizmet etmek için sunma çok başvurduğu diğer pozisyonlar ise saymanlık elemanı, yönetici asistanı, alıcı temsilcisi, muhasebe sorumlusu, yöre saymanlık elemanı,  stajyer mühendis ve yazman şeklinde sıralandı.
Akıbet ayrımsız yılda yer çokça Şanlıurfalı ve Edirneli kadınlar aksiyon aradı
Kariyer.net verilerine göre 2012 yılında nazik şehirlerde kadınların özgeçmiş tekvin oranları sabit tıpkısı bir anda ilerlerken bu misil Rum’de daha iri tıpkı hemencecik arttı. Akıbet ayrımsız yılda kadınların işgücüne en pahal şekilde katıldığı şehir Şanlıurfa oldu. Kariyer.net veritabanında 2012 yılında bütün 51 bin 991 Şanlıurfalı karı aday özgeçmiş oluşturdu. Aynı dönemde avrat adaylar tarafından oluşturulan özgeçmiş sayısında arz çok artma görülen ikinci yer ise Edirne oldu. Hep 35 bin 616 Edirneli kadın aday Kariyer.net veritabanına özgeçmişini ekledi. Avrat adayların yer çok özgeçmiş oluşturduğu ayrıksı iller ise 27.877 özgeçmişle Rize, 21.304 özgeçmişle Sakarya, 12.248 özgeçmişle Trabzon, 8.222 özgeçmişle Niğde, 7.897 özgeçmişle Kocaeli, 7.560 özgeçmişle Aksaray, 5.103 özgeçmişle Afyon ve 4.992 özgeçmişle Samsun olarak sıralandı.
Kariyer.net Umumi Müdürü Yusuf Azoz, Anadolu’bile görülen bu sevindirici artışının ülkemizde avrat genel ağ kullanımına paralel şekilde oluştuğunu belirtti. Azoz, “Ülkemizde giderek daha fazla kadın namzet internette hisse senedi aramanın avantajlarını kullanır hale geliyor ve gayrı yöntemlere nazaran haddinden fazla henüz acul bir şekilde işgücüne katılıyor” şeklinde konuştu.
Hem kadınlar hem rical “kadınlara ayrımcılık var” diyor
Avrat adaylar işgücüne karışmak için derakap harekete geçe, bir yandan iş yaşamındaki ayrımcılık tartışmaları üstelik sürüyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Haset kapsamında Kariyer.net ayrımsız anketle bu konuyu araştırdı. 1.132’si erkek, 875’i avrat görünmek için 2.007 kişinin katıldığı ankette erkeklerin yüzde 60’ı kadınlara ayrımcılık yapıldığını, yüzdelik 40’ı ise yapılmadığını düşünüyor. Kadınlarda ise bu mehabet az buçuk henüz erdemli. Kadınların yüzdelik 67’si seks ayrımcılığı yapıldığını savunurken, ayrımcılık olmadığını düşünenlerin oranı yüzde 33’te kalıyor.

Share: