Tafsilatlı yola çıkmadan önce ilgi!

Trafik kazalarının öncelikli nedenleri arasında mevcut ötede cevvaliyet, dalgınlık veya bakımsız vesait yüzünden yaşanan maddesel zayiat aynı yana hayatını kaybedenlerin sayısı adeta benzeri savaşı hatırlatıyor.

Gidiş Geliş kazalarının azalması ve sürüş güvenliğinin artması için Goodyear Korse Departmanı Başkanı Pierre Poncelet’in sürücüleri uyaran sözlerini benzeri nöbet daha hatırlamakta fayda var.

Avrupa’nın lider otomotiv kuruluşlarının yapmış olduğu testler, açkı içerisinde boşta duran benzeri kadeh şişe veya oyuncağın, fücceten frenlemelerde emniyetsiz bire bir şekilde hızlanarak ağırlığının çok üzerinde benzeri kuvvet oluşturarak yolcuları yaralayabileceğini ispatlıyor. Bu dahi önceki bakışta hafif gibi görünen aynı eşyanın hangi kadar okkalı olabildiğini gösteriyor.

Seyahat öncesi sargaç havası basınçları pekâlâ taharri edilmeli. Sürücüler genelde korse gelgel basınçlarını yola çıkmadan geçmiş düzenlemek yerine lastikler ısındığı ahit yapıyorlar. Bu de sargaç hava basıncı değerinin hatalı ölçülmesine ve ayarlanmasına hastalık oluyor. Yapılacak hizmet sayesinde otomobilin yolda kalma riski en uzuv iner. Yola çıkmadan önce otomobilin periyodik bakımının yapılması rüçhan şartlardan. Tatil önünde otomobil sarmak, karı yahut işe gidiyormuş üzere değildir. Mütenevvi ülkeler üzerinden otomobille teferruatlı yolculuklara geçmek yanında dikkate almamız müstelzim bazen zorlukları da beraberinde getirir. Henüz önceleri bilmediğiniz yollar, yönelteç başında geçirilen etraflı saatler, tatil adına varmak üzere sabırsızlanan karı ile alay malay, ödemek bilmeyen tün ve gündüzler herhangi bir dolaşma karşılaşılan davranışlar değildir. Yola gece çıkacaksanız; farlar, çevir sinyali ve stoplar ile camların temiz olması gerekir. Biçimli ayarının birlikte taharri edilmesi gerekiyor. Bunların arkası sıra akşam makine kullanırken hız limitlerini ve strateji mesafesine uymanız gerekir. Şeb sürüşlerinde, gayrı araçların hızını ve mesafesini oranlama etmenin zorlaştığı unutmamalı. Çoban, yola çıkmadan önce nerelerde ıtlak verileceğini önceleri planlanmalı. Karşıt halde sürücülerin kendilerini beş altı kilometre elan müracaat etmek için zorlamalarıyla sürüş güvenliği azalır. Fütur, kişinin koordinasyonunu ve beş altı işi benzeri anda çalışkan şekilde yapma becerisini sınırlandırır. Gereksiz eşyaların oluşturacağı ağırlıklar yakıt tüketimini arttırır. Bebekler ve dallar kesin çocuk koltuğunda yolculuk etmeliler

Share: