Sunma çok risk taşıyan 7 kronik hastalık

Euronews’te meydan kayran habere göre, Fransa’üstelik Salgın Hastalıklar Kamu Sağlığı Uzmanlar Grubu “Epi-Phare” ‘yoluyla hazırlanan verilere bakarak, down sendromlular, zihnî engelliler, böbrek ve akciğer aktarım hastaları, diyaliz hastaları, akciğer kanseri ile kistik fibroz (doğumdan itibaren solunum sistemi, sindirim sistemi ve tenasül sisteminde saha düz mukus ve ter bezlerini etkileyen irsî hastalık) hastaları, Covid-19 virüsünden en çok zarar görme riski taşıyanların başında saha aldı.

Bu süreğen hastalığı taşıyanlar henüz fazla risk altında

Ulusal Afiyet Sigortası Millî İlaç Ajansı’nın dahi destek verdiği araştırı, ülkedeki Covid-19 ölümlerinde yeryüzü çok bu kronik hastalığı taşıyanların mağdur olduğunu ortaya koydu.

Fransa genelinde 15 Küçük Ay ila 15 Temmuz 2020 tarihleri ortada gerçekleştirilen araştırmada, haddinden fazla yaşlılardan tezayüt bu süreğen hastalıkları olanların daha çok riskle karşılaştığını gösterdi.

Ölüm nedeni uyarısı

Araştırmada, gine aralarında şeker hastalığı, kardiyovasküler ve kanserin bile ortamında bulunduğu 47’ye mail süreğen hastalığın dislipidemi (kanda baş döndürücü yağlanma) dışında tamamının Covid-19 yüzünden hastaneye kaldırılma ve ahiret yolculuğu nedeni olma riski taşıdığı uyarısı yapıldı.

Fransa’üstelik 3,8 milyon diyabet hastası olduğu hatırlatılan araştırmada, bu şahıslar içre Covid-19 virüsüne yakalananların yüzde 64’ünün hastaneye kaldırıldığı ve onların içinden dahi yüzdelik 75’inin hayatını kaybettiği bildirildi.

85 yaş üstünde riziko 5 misli elan fazla

Araştırı, 85 gözyaşı üstünün Covid-19 yüzünden hastaneye kaldırılma oranının 40-44 yaş grubuna nazaran 5 misli henüz aşkın olduğunu, bu yaş grupları içinde ahiret yolculuğu oranının ise yaşlılarda yüzde 100 henüz fazla olduğu ortaya koydu.

Tayland’dahi güneş tacı virüs tarzı bakir aynı virüs keşfedildi

 

Korona virüs Bilgi Müesses zaman toplanacak

 

Share: