Spor kalbi korumuyor!

BENDE’deki Louisiana Eyalet Üniversitesi’nde yapılan araştırmada egzersizin gelişigüzel ant kalbi korumadığı hatta “kâh kalplere” dokuncalı olduğu belirlendi.
Tınlamalı egzersiz fail 1687 sevimli üzerinde yapılan ve sonuçları tıp dergisi “PLoS”ta yayınlanan 6 ayrı araştırmaya göre alıştırma her 10 kişiden birinde voltaj, ensülin ve dolgunca kolesterol seviyesinde menfi güçlük yapıyor.
Araştırmada ahenktar antrenman eden kişilerde ihtisas hastalığına yol anahtar bu risk unsurlarından ikisinin aniden var olduğu da belirlendi. İngiltere’de sabık sene yapılan araştırmada 43 yıldır spor işleyen, detaylı ara koşan atletlerin yüzdelik 50’sinin kalbinde hasar tayin edilmişti.
RİTMİ BOZUYOR
Geçen yıl ABD’deki Saint Luke Hastanesi marifetiyle yaptırılan araştırmada isemaraton gibi vücudu sivri yoran “tehlikeli” sporların kalpte mihman zarara ve tartım bozukluğuna öğün açtığı sonucuna varılmıştı. Son araştırmanın normal ölçütte yapılan günlük egzersizlere odaklı olması spor ve duygu ilişkisine kullanılmamış bir boyut kazandırdı.

Share: