Sony ve Honda’ya ortak hamle izni

Elektrikli otomobillerin az çok pop ayla gelmesiyle birlikte birçok müstahsil, artık bu pazara daha aşkın yatırım yapıyor.

Mavera yandan, bu otomobiller elan dahi teknolojik ağıl geliyor ve bu nedenle dev teknoloji şirketleriyle araba üreticileri ortada daha sık katılım görmeye başladık.

Bu ortaklıklardan biri bile Sony ve Honda ortada yaşanmıştı. Geçtiğimiz mart ayında paydaşlık kuran iki şeriklik, elektrikli araçlar amacıyla ayrı bire bir ayraç oluşturacaklarını duyurmuştu.

Rakiplik Oturmuş, 8 toplaşma ve devralma ile 1 kontra tayin ve bağışıklık işlemini karara bağladı. Kurumun internet sitesinde vadi düz kararlara bakarak, Asamble aracılığıyla, Unmaş Unlu Mamuller Gıda Titr. ve Tic. ATLATMAK’ye ‘Dikey Anlaşmalara İlişkin Ekip Muafiyeti Tebliği’ ile tanınan bağışıklık, ilişkin mevzuat layıkıyla düşüncesiz makbuz.

Toonxr Animation NAN’nin yegâne kontrolünün Metapol Uygulayım Bilimi SAVUŞMAK eliyle devralınması işleminin iş hacmi eşiklerinin aşılmaması dolayısıyla izne tabi olmadığına değişmeyen verildi.

Covetrus Inc.’nin eş kontrolünün, Clayton Dubilier&Rice Fund XI L.P. ile TPG Partners VIII ve TPG Healthcare vasıtasıyla devralınması işlemi onaylandı.

Mefar International İlaç Endüstri ATLATMAK’nin biricik kontrolünün Vastus Pharma Restricted Limited eliyle Abu Dhabi Developmental Ana Ortaklık Company PJSC yoluyla devralınması işlemi makul bulundu.

Medtronic Inc.’in Böbrek Bakım Çözümleri İş Kolu’nun kuma kontrolünün, DaVita Inc., Medtronic Inc. ve ilişik Medtronic ekip şirketleri yoluyla devralınması işlemine cevaz verildi.

PERSTORP HOLDING AB ve iştiraklerinin tek kontrolünün PETRONAS Chemicals International BV eliyle PETRONAS Chemicals Group Berhad vasıtasıyla devralınması işlemine cevaz verilmesi kararlaştırıldı.

Üçler Süper Market Azık San. NAN’nin İstanbul’de mevcut 6 mağazasının kiracılık haklarının ve sabit kıymetlerinin Migros Ticaret SERPMEK yoluyla devralınması işlemi onaylandı.

Sony Group Corporation ile Honda Motor Co. Ltd. beyninde efdal munzam değerli heyetiyle elektrikli araçların tasarlanması, geliştirilmesi, üretilmesi, pazarlanması ve satılması için bakir aynı kuma aşama kurulması işlemine izin verildi.

Stellantis N.V. ile Santander Consumer Finance S.A. ortada ve Stellantis N.V. ile Credit Agricole Consumer Finance ortada yerleşmiş kuma girişimler ile planlı finansman hareket faaliyetleri üzerindeki ortak kontrolün Stellantis N.V. ve BNP Paribas S.A. tarafından Opel Bank S.A vasıtasıyla devralınması işlemine onaylama verilmesi kararlaştırıldı.

Honda 2021’birlikte kesin kârını yüzdelik 7,6 artırdı

 

Honda kâr beklentisini fevk taraflı rötuşlu etti

 

Sony’nin 2021 açık kârı yüzdelik 14.3 düştü

 

Share: