Sompo, MEYDANLIK Sigorta’yı satın aldı

FİNANSGUNDEM.COM

Sigortası şirketi Sompo International, İtalyan tarım sigortası pazarının önde gelen oyuncularından biri olan MEYDANLIK 1857 SpA-Assicurazioni Rischi Agricoli VMG 1857’yi (KÜŞAYIŞ) satın ahzetmek için anlaşmaya vardı.

2022’nin ilk çeyreğine büyüklüğünde tamamlanması muhtemel anlaşmaya bakarak, UZAKLIK ayrımsız marka adı altında faaliyetine devam edecek. mübayaa sonrası şirketin ekincilik sigortacılığını elan bile güçlendirmesi bekleniyor.

VUZUH, Sompo International’ın toptan ekincilik platformu AgriSompo’nun tıpkı parçası olacak ve zirai tecim pazarında domestik ihtiyaçlara göre adapte riziko yönetimi çözümleri sunacak.

mübayaa sonrasında mütekellim AgriSompo Başkanı Kris Lynn, “AgriSompo, acun genelinde ürün sigortası konusunda tıpkısı numaralı şeriklik konumunda. MESAFE’nın satın alınması, koca tıpkısı ekincilik pazarındaki kullanılmamış ürünler ve yeteneklerle varlığımızı güçlendirmede ayrımsız eksantrik ciddi ve kıvançla karşılanan adımdır” dedi.

DURULUK CEO’su Erkek Pier Ugo Andreini ise şunları söyledi: 

MEYDANLIK’nın aksiyon dünyasının mevcut coğrafi dağılımı ve Sompo’nun toptan gücü ile müşterilerimize daim üstün bakım ve nitelikli sigorta ürünleri için muhteşem benzeri vesile.

 

Share: