Snowden’dan Bitcoin yorumu

Saldırganlar, Bleeping Computer haberine göre 6 bin hesaptan kripto servet çaldı. Çalınan miktarın değeri ise açıklanmadı. Coinbase, geçtiğimiz günlerde müşterileri hırsızlığın mart ile mayıs ayları ortada yaşandığı konusunda bilgilendirdi.

Siber saldırganların hesaplara ulaşım keşfetmek için kullanıcıların e-kez adresi, şifre ve telefon numaralarını bilmeleri gerekiyor. Siber saldırganların bu bilgileri şüphesiz elde ettikleri tüm namına bilinmese üstelik, borsa kullanıcıları oltalama saldırılarıyla sık sık karşılaşıyor. Özge yandan Coinbase, adisyon istirdat sürecinde siber saldırganların suistimal etmiş olabileceği benzeri zafiyet tayin etti:

“Bu vakada üçüncü taraflar, iki faktörlü teslim amacıyla SMS kullanan müşteriler için Coinbase’mağara SMS Adisyon Istirdat sürecindeki aynı hatadan faydalandı ve SMS’i kendilerine göndererek hesaplara ulaşım sağladı.”

Dünyanın sunu nazik kripto dünyalık borsalarından birini işleten Coinbase, ızdırap müşteri hizmetleri zımnında sert eleştirilerin hedefi oldu. Hesapları ele geçirilen ve paraları çalınan müşteriler, iddiaya göre bindi ekibine ulaşamadı ve şeriklik binlerce şikayet aldı. which operates one of the largest crypto exchanges mağara the world, arpalık received scathing criticism for its poor customer service.

Coinbase, ağustos ayında hesaplarının ele geçirildiğini düşünen müşteriler için yeni bire bir destek hattı duyurmuştu.

Tensikat saklı yazı paraları kuşkusuz etkiler?

 

İran’da kripto madencilik baştan başlıyor

 

Powell: Kripto paralar yasaklanmamalı, amma…

 

Share: